Bloodborne

Sisao sam juce najzad u kanalizaciju… onaj stari grozomorni osecaj kad napustas poznate krajeve i zaputis se u nepoznato. Istrazio sam koliko sam mogao, nasao onaj armor, ali cim sam ugledao merdevine koje vode ka povrsini nervi me izdali i uspentrao sam se natrag na svez vazduh. Na vrhu sam otvorio jos jednu prechicu, tako da celu ekskurziju smatram velikim uspehom.

Ostaje da veceras ponovo sidjem i istrazim ostatak. Ionako znam da me na kraju tog puta ceka Father Gascoigne, tu sam se vec pomirio sa sudbinom.

EDIT: moracu i da se setim da bacim pogled na vrh katedrale s desne strane, sto STALKER pominje…

E pa, Otac Gaskonj je pao iz prve!

Cim sam usao na bojiste, ima jedna hrpica grobova s desne strane, tu smo obigravali tokom prve dve faze borbe – on mene povremeno potkaci, ali uglavnom svi napadi promasuju. A kad je krenuo da se transformise, pritrcao sam i pustio Tiny Music Box, sto ga je osamutilo na par sekundi. Taman dovoljno da mu pridjem s ledja i uradim charged attack, pa jedan fini visceral. To je bilo dovoljno da mu skine vecinu preostalog zdravlja. Posle toga je bilo samo pitanje strpljenja i pazljivog obigravanja dok nisam udelio i tih poslednjih par udaraca.

Sem ovog trimjufa, sta jos reci? Neka od cudovista u novoj oblasti imaju oko 4 metra i nisu stidljiva sa svojim buzdovanima. Nasao sam jos jedan set armora kad izadjes iz katedrale, ali dok sam ga gledao se formiralo neko cudo u vazduhu, zgrabilo me i smozdilo. Tako da, bez’te cim pokupite taj armor.

E da, jos jedan mali savet – na putu do Gaskonja kroz kanalizaciju, naici cete na tunel na cijem kraju se nazire ogromno prase – bolje tu ne ulazi! Uspenji se uz merdevine koje su odmah tu, onda umesto da predjes most kreni levo – tu ces otkljucati lift, novu prechicu! Onda kad predjes most (raiders of the lost ark momenat, uzgred), imas opet merdevine na dole koje ce te dovesti svinji s ledja.


E da, takodje mislim da sam skapirao sto mi se onomad ucinilo da je finalna verzija igre svetlija u odnosu na demoe – izgleda da pocinje da pada mrak! Sta to sve znaci, pojma nemam.

@n00dle Za mrak, rekli su da ipak zavisi od toga kako napreduješ kroz priču i pobeđuješ Bossove. Nije standardna smena dana i noći, i navodno je jako povezana sa pričom.

BTW, kako bre zaboravljate da pogledate na katedralu? U Alphi je bilo poprilično uočljivo…

E, bas sam bacio pogled juce, doduse ne sa mosta nego sa gradjevine s koje je Cleric Beast skocio (da, tu sam sad dospeo). Pravo da vam kazem, gledam katedrale, gledam krovove, al’ ne vidim nista…?! Il’ sam slep il’ je to ‘nesto’ otislo… :smiley:

Nego, razmisljam nesto, Cleric Beast je potpuno moguce zaobici, zar ne? On se nalazi u corskokaku, ako neces uopste ne moras s njim da se kachis. Sad se samo ne secam dal ima neka zakljucana kapija na kraju mosta…

Hah, inace imam utisak da samo ja igram igru. Padawan se javio pre koji dan, otad nista. Mislio sam da ce ovaj thread da bruji nedeljama sa diskusijama i savetima, kad ono zamro prakticno odmah. Jel to manje ljudi nego sto sam mislio ima ps4…?

Ili manje ljudi igra Bloodborne nego što mislimo, ili se snalaze i bez saveta odavde :smiley:

Ma, nek savetuju oni mene!! :smiley:

Posle jucerasnjih uspeha se osecam ko gadni baja, al’ znam da je to samo iluzija…

Idem preci Metro sto prije da ga mjenjam za Bloodborne, ***** kolekciju :smiley:

Alo alo, ne vređaj remek dela! [emoji14]

Sent from my D6603

U poslepodnevnim i kasnim nocnim satima ja na friend listi uvek imam 4-5 ljudi koji igraju Bloodborne i uvek je tu i jedan party u kome se okupljamo radi savetovanja i pomaganja jedni drugima… Feel free to join…

Rekoh “***** kolekciju” ne Metro :smiley: Smiri se momak, isto razmisljamo :smiley: hahahah

Vlado fala, ponudjen ko pochascen. :smiley: Ali ja zapravo volim da igram sam. Moj komentar se vise odnosio na ovaj neocekivano lenj thread. Ne znam jesi video Dark Souls thread od pre koju godinu, to su bile strane i strane debelih postova. Svega je bilo – trijumfa, kukanja, saveta, odustajanja, emocionalne podrske… good times.

To succeed in Bloodborne you need to embrace a certain mindset :


Bauljam trenutno po Starom Jarnamu. Javljam se samo da ponudim sledeci savet:

Kad najzad dodjete do onog smaracha sto vas kroz pola nivoa resheta gattling gunom, ima super lak metod da se sredi: Cim se uspnete uz merdevine, samo krenite da pucate u njega. Nekoliko hitaca bi trebalo da je dovoljno da ga baci sa ivice. Nemojte mu previse prilaziti, jer onda dodguje sto ga sklanja od ivice.

Posle toga moze malo lakse da se dise. Barem do Blood-Starved zveri, za koju znam da me sledeca ceka.

To succeed in Bloodborne you need to embrace a certain mindset

Ma, nista it ne vredi ako nemas odgovarajuci level i opremu. Moras da embrace-ujes grind, makar za nas netalentovane to je jedini put. Pao je konacno malopre Cleric Beast, ali sam morao malo da farmujem u prvoj zoni i pokupovao sam molotovljeve koje sam sve sasuo u bosa (moze se nositi max 10 ali je sasvim dovoljno). Morao sam da mu malo nabudzim strenght i health, moj savet je da se ne kacite sa C. Beastom dok niste otprilike 15 level i nemate dosta Blood Vials i Molotova u inventaru. Taktika: gadjate ga neko vreme molotovima a kada ih istrosite, priblizite se sasvim uz njega, nemojte ga lockovati u toku borbe (osim za molotove) i samo gledajte da mu budete stalno iza ledja i malo po malo udarajte. Kamera je veoma zeznuta tako da pazite dobro da vas ne uhvati, ako ste mu sa prednje strane = instant death. ako ste malo nabudzili lika i oruzje, zapravo i nije tesko, ubio sam ga iz treceg pokusaja sveukupno.

Kuda dalje pitam se…?

Inace, igrajte Bloodborne sa slusalicama! Ogromna razlika u dozivljaju, zvuk je neverovatno dobar i jeziv a u nekim momentima i pomaze da cujete neprijatelje.

Ortak je prešao i evo igra treći put na ng++ i kaže mi da nikad nije imao potrebu za grindom.

Sve se svodi kojim putem kreneš i kako želiš da igraš igru, upravo kao što je taj citat gore. Nema ništa veze sa grindom nego jednostavno pravi put i pravi način igre.

Dobro de, grind definitivno pomaze. Narocito nama matorijima. “git gud” je savet za mlade i talentovane. :slight_smile:

Licno zasad nisam explicitno grajndovao, samo onoliko koliko moras kad umres pa prelazis neku deonicu ponovo. Ali jesam se vise puta vracao u Hunter’s Dream kad sam imao dovoljno dusa za levelap, znajuci da cu morati opet da prelazim ocisceno, ali boze moj, radje to nego da izgubim duse. U poredjenju s prethodnim souls igrama, BB je mozda malchice laksi utoliko sto stvarno imas gomile heala. Dvadeset bochica je stvarno dosta, narochito kad ti se malo napuni stek pa vise ni ne razmisljas.

Kao prvo, cestitam! Kao drugo, sad ides u kanalizaciju! To ti je od onih kaveza s kuchicima do ‘katedrale’ s crvenim prozorima (zapravo sam shvatio kasnije da je to gradjevina za spustanje chamaca u reku) gde po prvi sreces one chupave duguljaste neprijatelje. Kad izguras kroz kanalizaciju (nije mnogo tesko ali samo pazljivo), doci ces do tunela gde se nazire ogromno prase u daljini – procitaj sve moje postove unazad koju stranu za savete sta ti je ciniti tu i nadalje.

Kad predjes most s gorucom kuglom (ne zaboravi da tik pre mosta, kad se uspentras iz kanalizacije, imas lift/prechicu levo), put uz stepenice te vodi pravo do Oca Gaskojna. Tu te ceka ples oko grobova - ako si nasao Tiny Music Box, njegovu trecu fazu je moguce brzo resiti. Srecno!


Inace, ocistio sam juce Stari Jarnam i sredio Blood-Starved Zver! Kad se sve uzme u obzir, nije bilo toliko tesko, ali covece koliko me drmao adrenalin! Drhtao sam jos deset minuta posle bitke.

Aha, bio sam par puta u kanalizaciji, tamanio pacove i pobio skoro sve ali svaki put zaginem zbog brzopletosti. Mislim da mi je dosta ponizenja za danas. Inace, kupio sam Kirkhammer za 3000 echoa - uopste mi se ne svidja. Nadogradjeni saw cleaver pravi veci damage. Doduse, mozda sam samo navikao.

Inace ovo je prvi Souls koji igram bez walktrough-a, zato mi toliko i treba da bih presao zone.

Definitivno cu da nastavim sa grindom, samo ne znam u sta da ulazem poene - strenght mi se za sada, cini mi se, najvise isplatio… Skill i oni dole ne znam ni cemu sluze.

Drzi taj Kirkhammer u shteku, puno ljudi kaze da je fantastican za stagger, taj prekida napade koje drugo oruzje ne moze. Sto se damagea tice, ja sam vrlo brzo nadogradio svoj Cleaver do tacke gde mu trebaju drugaciji elementi za dalji napredak, a ovi blood stone shardovi mi sad na ushi ispadaju. Hocu reci, ubrzo ces moci i taj Malj da nadogradis do istog nivoa.

Ja takodje stavljam poene u zdravlje, staminu i strength. Manje vise jednako. Zvuci mi iz tvojih postova da ti vise treba koncentracije i strpljenja nego grajnda… :smiley: Ali zaista, nemoj gubiti sate na grind ako jos ne moras.

Ja bogami itekako konsultujem internet, ali samo kad moram! Uglavnom igram sam i nemam pojma sta me sledece ceka, ali ne prezem od toga da pogledam na netu sta mi je ciniti kad naidjem na neki problem. Kao recimo juce, kad me je neki dementor docekao u zoni gde ga ranije nije bilo i sredio me u dva udarca.

Probudio sam se u nekom zatvoru, gde ispada da uopste ne treba da dodjem jos dugo vremena. Na svu srecu, relativno je lako vratiti se u ‘normalan tok’ igre.

Pogledao sam posle opet, i dalje je tamo. Zaobilazim ga u sirokom luku. :slight_smile:

Heh, I’m on a roll. Pao je i Father Gascoine iz drugog puta. A nisam imao ni glupi tiny music box. Dosta je lagan cini mi se. Nekako, teze mi je protiv velikih bosova, prosto se uplasim od same njihove velicine, kamera u kljucnom momentu zabaguje…

Uvek se pitam sta dalje, ne smem ni da pomislim sta me sve ceka. Zastrasujuce je igrati bez walktrougha a ambijentalni zvuci su bez preterivanja jezivi. Ridanje - ili je to bio histerican smeh?! - iza zatvorenih vrata, struganje satare po kaldrmi, mumlanje ogromnih zveri negde u daljini… Iako u prvi mah nisam bio impresioniran grafikom - tu se slazem sa Noodle-om da je ovo cisto tehnicki negde na pola puta izmedju old i next gen, mracni gothic art style postaje mi fascinantan. Ovde necete imati bas puno prilike da se divite katedralama u izmaglici, ali u retkim prilikama kada vas nesto ne juri i ne zaskace, ume da izgleda jako lepo.

Nego, Demonkilere kada uzimas PS4?!

Otac Gaskonj je, koliko vidim, mnogima bio veliki kamen spoticanja, tako da, svaka cas’!

Igra stvarno nekad ima prizore da ti pamet stane – bas juce dozovem lidiju samo da vidi kako izgleda unutrasnjost jedne zapustene katedrale, sa nekim drvenim skelama i ogromnom zveri koja visi sa centralnog lustera skoro do poda, onako u polumraku osvetljena pokojim zrakom svetla – stvarno impresivno.

A s tehnicke strane, moram da kazem da sam impresioniran kolicinom poligona koje su potrosili na kaldrme, cigle u zidu i slicne incidentalne detalje. Ako malo zastanes i obratis paznju, nijedna povrsina nije resena samo teksturom. E sad dal su koristili poligone, teselaciju ili onaj Parallax Occlusion Mapping, to ce vec Digital Foundry morati da nam otkrije. Ali daje bas bogat utisak.