iPhone X

Inace neko pomenu staro za novo i potvrdjeno toga ima, samo ne kod nas naravno. Mladji burazer iz Svedske kad god izadje novi Iphone ima opciju da da prethodni i uzme noviji uz neku smesnu doplatu sto on naravno i uradi. Bas nam je pricao o tome letos.

Posedovati samo iphone bez ijednog ostalog appleovog uredjaja je glupost. Da bi iskoristio telefon u potpunosti treba mi I imac koji mi uopste ne odgovara zbog posla. Taj njihov zatvoren eko sistem je najveca mana telefona, ne performanse ili raspored ikonica.

To je najveci plus njihov

Da, kada imas sve apple proizvode.

Samo cu ovo da ostavim ovde. Veoma lepo receno.

3 Likes

Sjećam se jednom ja brišem neke stvari na autu preko blutut obd2 adaptera kad meni isti takav gore sa slike jadnik kaže jel to može iphone ja sam ironični osmjeh uz opasku imaš malo napredniji digitron od par stotina evra i ništa više od toga.

2 Likes

E da, OBD ne moze preko ios-a mora android.
Posto nosim uvek dva telefona volim da mi je jedan android.
Inace prica oko kupovine iphona ili bilo kog drugog i statusnog simbola je smesna.
Samo niste obracali paznju, podjednako mnogo cak i vise njih znam da imaju Samsung S8 ili koji kog vec tada bio aktuelan. Cena je ista koliko i nov iphone.
Sve je to isto, pa kada pukne ekran hoce da se ubiju zato sto je samo ekran 200+euro.

Sve je na rate, na dodjem ti itd…
Ali ne krivim ja te ljude. Treba ih razumeti. Jako se lose zivi, dostupne su nam informacije kako preko ljudi zive normalne zivote, uzivaju u sitnicama ne gledaju skupstinu…
Ljudi zele zrno te srece, ne mogu da priuste vecinu i nalaze sebi neku srecu makar u nekoj sitnici. Koju mozda i ne mogu da priuste ali sta ce? Da dignu ruke od zivota i ubiju se?

Isto je kao i sa krpicama, gledam kako nose patike od 150-200Euro. Skoro kao cela plata.
Ko kada bi neko Svabi rekao da plati patike 2000euro.
Ali sta ce ljudi, nesto moraju sebi da priuste.
Ista prica za letovanja, brdo ide i onda bukvalno ne jedu narednih 11meseci.

Ako bi svi u RS ziveli onako koliko realno mogu. Niko ne bi vozio dalje od Golfa 2, imao nokia 3310, patike kod Kineza ali samo kada je popust.
Sta da radis, tako je kako je, nikada nece biti bolje vec samo gore. Ljudi zele nesto malo srece u svom zivotu koji prolazi niusta!

I ne lupajte vise gluposti da je iphone neko pokazivanj. Ako iphone 8 kosta isto ili slicno koliko Samsung S8 a realno cak i vise imas Samsunga ne kapiram odakle onda toliko lupetanja.
Aj upotrebite mozak pre neko sto pisete.

Na žalost sve je više jeftinih proizvođača i telefona kod nas pa je najsigurnije da uzmeš iphone jer svi znaju da je skup.Npr moj nexus većina ljudi misli da je kinez od 100 evra a ljudi koji žele da pokažu kako su finansiski dobrostojeći neće da rizikuju u društvu da ih neko zeza jer imaju android telefon tako da možeš pričati do sutra gluposti kako s8 košta ko iphone kad opet iphone svi kupuju a samsung je sve manje kod nas zastupljen u premijum varijantama sve neki j i a a galaxy ni na mapi.Nema smisla da više učestvujem u ovom dijalogu kad se ljudi iznova i iznova pozivaju na neke činjenice koje samo na balkanu ne važe.Ljudi nemaju za benzin a neki ljudi uvoze auta od 300 400 hiljada evra.
Sprovedi anketu koliko ih kupuje zbog iosa a koliko zbog što je skup pa onda pričaj nešto.Ios je toliko nazadan sistem i ako ljudi kupuju zbog toga onda stvarno nemam riječi a kakav full paket ti pričaš pa ekran,ram,memorija sve je od samsunga u iphone x tako da i ta priča ne pije vodu a pixel google telefon je poluproizvod koliko gluposti u jednoj temi

Zasto ti je tesko da shvatis da ne kosta svaki iphone 800e
Pa evo ja nosim SE i ne bih ga menjao. Platio sam ga 300e
A jos jedna stvar, ne kupuju svi iphone zbog toga sto je iphone. Kupuje se zato sto ima ios!
Kako to nikako da skapirate. Da ima jos uredjaja koji imaju ios svakako da bi prodaja isti bila veca.
Samsung itd prodaju masinu dok apple prodaje pun paket. To je razlika.
Zato su svi android telefoni poluproizvodi.

1 Like

@marko_gts
Kakav je SE? Rado bih ga uzeo samo zbog velicine ali me malo brine da prelazak sa 5 na 4 inca. Pricam o velicini displaya da ne bude zabune :slightly_smiling_face:

SE je odlican telefon…ali po meni ima jako mali ekran

Odlican telefon. Unutra je sve od hardvera sto ima ip6S samo je spakovano u kuciste kao iph5
Meni se mnogo svidja zato sto je mali ekran.
Ne volim velike ekrane ne telefonu. Lako za baratanje, stane u dzep, samim tim teze i polomi.
Stvar ukusa, sada je moda da su telefoni veliki…

2 Likes

Nikako…tesko ces se navici na 4 inca! Iskren savet u stvari idi do neke radnje gde prodaju telefone i videces. Za YT premalo, kamera je odlicna kao i ceo HW ali odbojnost je samo premali ekran.

Naravno, treba probati. Sve zavisi cemu ti sluzi tel. Koliko ga koristis i koje aplikacije.
Meni je suludo da kao drzim telefon u ruci i kao gledam YT ili sta kao pustim film :smiley:

U poslednje vreme dobar deo filmova/serija sam pogledao tako :joy: .
50 minuta do posla i toliko nazad, sednem u bus i gledam nesto. Jer sada skoro svi na odmoru pa polu prazan firmin bus, nema covek sa kim fa prica :grin:.

Gledao sa ja neko vreme taj SE, ali kada sam probao da kucam poruke sa njime shvatio sam da od kupovine nema nista. Vise mi je za decu, jer moji palci cevapi skoro uvek pritisnu 2 slova.

3 Likes

Ako mi firma uvede prevoz kupicu i ja veci tel :smiley: :smiley: :smiley:
Od razlike za gorivo kupujem iphone X a ostace mi i za kafanu…

Pa da, dosta je i do zivotnog stila. I ja se dosta vozim pa mi odgovara veci ekran za filmove i serije.

Jel update-ovao neko i jel su zaista usporili telefone?

Da, ako je verovati onom programcicu sto smo pominjali koji meri mhz

Kao sto sam rekao.

https://forum.benchmark.rs/showthread.php?414177-Apple-razmatra-smanjenje-cene-za-iPhone-X

1 Like