Kako spojiti Xbox 360 konzolu na TV, monitor i zvučne sisteme

Pa nisam ni trazio, pregledao sam, ali svi kablovi su mi izgledali bezveze, a i shvatio sam da ne mozes igrati lepo na monitoru. A posto ja studiram, kuci imam lcd i nije mi problem, ali ovde u stanu nemam. I situaciju sam resio tako sto sam kupio veliki lcd i sad cepam. :smiley:
Ali kazem ti bre, sta se vise raspitujes za vga, jel ti imas trenutno ekran na kojem oces da igras ili hoces novi da kupis. I ako imas, jel ti stoji samo u praznom ili ti je kompjuter povezan na njega? Jer ne mozes 2 vga u jedan slot, trebace ti onaj adapter, koji i nije bas jeftin, i sve to zajedno opet kvari sliku tako da ti se i ne isplati, i ja sam sve to pokusavao sto ti radis ali ja sam shvatio da imam kintu pa ne znam zasto bih se cimao oko svega toga, ali kao jeftinije da prodjem, sta ce mi novi tv.
Tako da kazem ti, ako bas ne moras na taj, kupi novi i nemoj da se vise raspitiujes za vga jer ti nece trebati, a ako bas moras da povezes na taj jedan, pa ne mozemo sve da ti nacrtamo, tebi treba, udji na google, na limundo, kupindo, sta znam gde, i trazi kabal koji ti treba.

Moja je greska sto sam nekako shvatio da si ti resio taj problem kupovinom drugog kabela, iz toga proizasla cela zabuna. Imam kinte da uzmem novi monitor, ali ako i ovaj moze da daje dobru sliku, ondu naravno ne bih davao bzvze pare, vec bih sacuvao za tv jednog dana :cool: . Ali ako cu da idem od jedne prodavnice do druge u potrazi za kabelom koji daje dobru sliku, plus jos i nisu jeftini, onda bolje da uzmem nov monitor.

Uzeo sam nov monitor, odlucio sam se za Benq led, od 21,5 incha.

WinWin - Monitor 21.5" BenQ G2222HDL LED, 1920x1080(FullHD) 5ms DC5M:1 DVI - Monitori - PC periferije, monitori

Lepo ja stigao kuci misleci da su sve moje muke resene, prikljucim komp (na VGA) ono slika super, lepota ziva. Prikljucim xbox na DVI i spremim se za visesatno igranje, kad ono prc:[

Slika ocajna, crna boja treperi, a pikseli raznoraznih boja se vide. Kada sam namestio na nativnu rezolucija monitora 1920x1080, slika je bila bolja, ali su se jos uvek itekako videli pikseli i shum i to me je neverovatno iznerviralo. Kako krecem od najslabije rezolucije (640x480) prema najvecoj slika je sve bolja i pikseli su manje izrazeni (sto se vidi na slikama), ali i na najvecoj oni su, kao sto rekoh, vidljivi i prilicno smetaju. Evo i video, snimljen mobilnim, ali se vidi problem, pogotovo na plavoj boji zida:
VIDEO0003 - YouTube

Kabel HDMI to DVi sam uzeo gde i monitor. Moram reci da sam povezao xbox i na VGA ulaz i da je slika isto losa kao sa prethodnim monitorom, ali nema tih razlivenih piksela, sto mozda navodi na zakljucak da je kabel los? Ili mozda DvI prikljucak samog monitora?

Molim vas, ko god ima neki savet ili resenje neka postuje, ziv cu se pojesti:(-o
Hvala unapred…

Jel mozes da probas taj kabl na neki drugi monitor ? Ako je i tad losa slika, onda je do kabla.

DVI izlaz samog monitora ces najlakse probati ako ga prikopcas na komp, ako je i tamo losa slika reklamiraj monitor.

Nije do kabla.

Spusti rezoluciju u dash-u na 720p and you’re good to go. U igrama neće treperiti since they’re all in 720p… Ne može taj monitor da izgura 1080p xbox ili ps3. Jednostavno monitor je slab. Imao sam ga ja i onda zamenio za Dell koji sada imam (24").

EDIT: Au au au, ovo je problem do kabla… Koristi Hdmi to Dvi kabl i prikači box na DVI a ne na VGA! Mutnija je slika na vga i to dosta… A zvuk neka ti ide preko onog xbox porta sa činčevima i prikači u zvučnike…

Nisam video prvu sliku, video samo one druge, tebi se boje ružno razlivaju nekada…

pa koristim hdmi to dvi kabel. A probao sam sve rezolucije, izmedju ostalog i 720p. Najbolje je na nativnoj rezoluciji, ali i onda je slika sa razlivenim pikselima. Dakle, da reklamiram kabel?

Pa monitor povezan sa kompom na vga ulaz daje odlicnu sliku, ali nemam, tj nisam dobio kabel koji povezuje komp i monitor preo dvi ulaza, tako da ne mogu da isprobam…

Kako monitor moze biti ‘slab’ kad je FullHD???
@blastermaster
Od kog proizvodjaca imas kabel? Ja sam kupio jedan HDMI to DVI, pa se na kraju ispostavilo da mi monitor nije HDCP, mogu ti dati da isprobas. Hama je moj kabel.

Malo sam guglao, ali nije mi skroz jasno sta HDCP predstavlja i kako to utice na kvalitet slike kada igram xbox na monitoru…
Na mom kabelu uopste ne pise ime proizvodjaca. Uzeo sam ga tamo da se ne drndam i zato sto mi je lik rekao da je kao dobar kabel. Video sam da ima i taj hama, ali on je skuplji malo, a kraci, pa ga nisam uzeo.

Da li je tebi dobra slika sa tim Hama kabelom na monitoru(na DVI ulazu)?

Cim si dobio sliku, znaci da monitor podrzava HDCP. To je neka vrsta zastite materijala koji se salje preko digitalnog koja nema nikakve veze sa kvalitetom slike. Ja sam mucio muku sa mojim starim benq-om g2420hdb, zbog njega sam i kupio taj hdmi to dvi, da bi se ispostavilo da monitor ne podrzava HDCP i nisam mogao da dobijem sliku, non stop je bila crna slika. Posle sam odneo kabel kod druga, prikopcao na neki LG TV tuner monitor kombinaciju i bila je slika dobra, tako da ovaj kabel sto ja imam je dobar… Meni ovo kod tebe vuce na los kabel. Ne vidim razlog da monitor prikazuje dobru sliku na kompu a da ne moze kad se prikopca na konzolu, nema logike. To sto Wahad kaze da je ‘slab’ je nebuloza totalna:hihi

Edit: Ako imas mozda laptop sa hdmi izlazom probaj da ga spojis sa monitorom da vidis oce slika opet biti tako losa. Ako i tu ne valja znas u cemu je problem.

Ljudi da li moze neko da mi kaze da li XBOX 360 moze da se poveze sa projektorom?! :hm

Moze da se poveze a cini mi se da je @Akiris imao to zadovoljstvo i da igra na tome.

Znam da bi trebalo da može na većini preko činčeva, tako sam barem ja povezivao :slight_smile:

Prestpostavljam nemas jos uvek projektor posto pitas. Inace, ma mozes kako hoces. Vecina novijih ima HDMI i DVI port, imaju i VGA, a svi imaju bar component za vecu rezoluciju i composite ulaz onaj klasican. Ne znam koji ti imas ili ces da uzimas i za sta ti treba…

edit1: zaboravio sam, ima cak i S-video ulaz na nekima. :smiley:

E hvala punooo na info! Ne znam na kom cemo igrati ako hoces iskreno :hihi ali mislila sam da je to nesto mnogo komplikovano, saznacu veceras :slight_smile:

Imam jedno pitanje, kakva je slika da povezem konzolu na 19" monitor, konkretno ovaj, jel ful slika ili ono…

Konkretno za ovaj

Imam isti monitor i uz pravi kabl slika je odlicna. Ja koristim konig.

Sta ti je to konig, ja planiram ovakav da uzmem

http://www.propertiere.co.za/images/Microsoft/B4S-00001.jpg

Konig je kabl a taj link ti ne valja.