Kako spojiti Xbox 360 konzolu na TV, monitor i zvučne sisteme

Cek’, a na xboxu namjestim da je video signal sa HDMI? Je li ovo radi 100%, ne moram da uzimam onaj RCA adapter i gluposti?

Radi, samo što ćeš verovatno morati da razbijaš plastiku na composite-u pošto će da blokira HDMI priključak.

Mislis fizicki mu smeta zbog blizine? Ovo bi ja koristio za PS3 i za xbox, samo ako radi sistem,

Za PS3 ne znam, ali composite na xboxu će fizički da smeta da se ušteka HDMI, pa ćeš morati da razbijaš.

Upravo tako. Da bi, da izvineš, gurnuo HDMI u konzolu, kompozitni kabel mora da se “rasturi”. Ništa strašno, a HDMI to DVI radi provereno.
Konzola te neće ništa ni “pitati”. Skontaće da je priključen HDMI i samo ćeš dobiti rezolucije za izabrati.

Veoma lijepa vjest, mislio sam da cu morati da uzimam konektor vise

Imam Logitech X-530 i izgubio sam onaj adapter, znaci imam samo 3 bananice od njega. Da li postoji neki kabal koji sa jedne strane ima ulaz za 3 bananice a sa druge optical audio, i da li cu sa tim kablom dobiti 5.1 zvuk?

Imam komponentni kabl, na tv imam komponentni ulaz kao mogucnost, ali je problem sto mi treba vga to rgb adapter. Dok sam imao sony2 taj adapter sam kupio i tako koristio.

Kako sam sve prodao, isti problem mi se javio za xbox da mi treba kabl, medjutim sada sam ga narpavio. Na tv-u slika je ekstra, svaka rezolucija sljaka super.

Medjutim problem mi se javlja kad prikljucim na monitor jer mi je zelena boja predominantna, je li je imao neko taj problem ?

Gledao sam 3x da vidim da li sam lepo spojio boje i njihova uzemljenja, sve je u redu sa kablom jer radi na tv-u super. A da nije do monitora znam jer sam povezao pre ps2 i njega.

Tako da mi mozda jos nesto fali dok sam napravio kabl.

Na vga ovo su pinovi
1 - Red - Orange
2 - Green - Green
3 - Blue - Blue
4 - No Connection
5 - Ground - No Connection
6 - Ground - Orange/White
7 - Ground - Green/White
8 - Ground - Blue/White
9 - No Connection
10 - Ground - No Connection -
11 - No Connect
12 - DDC DAT - No Connection
13 - Horizontal Synchronization - Brown
14 - Vertical Synchronization - Brown White
15 - DDC Clock - No Connection

Ja sam lepo povezao 3 boje i njihova uzemljenja , v-sync mi ne treba jer monitor ima sync at green.
Da li trebam da sem boja povezem jos neki pin sa tri doticne RGB “bananice” . Jer i da trebam ne znam kako to da uradim i gde da stavim, posto su sa jedne strane 3 bananice a sa druge VGA .

Evi ga sajt sa koga sam pravio kabl
http://myhometheater.homestead.com/vgacable.html

Tako nesto ne postoji.

njemu ovo treba

a iz xbox-a da vuces preko adaptera 2x rca tj cinc i dobices 5.1 do duse ne onaj pravi true 5.1 ali ce ti zvuk lepo biti raspodeljen na sve zvucnike i sta ces koji djavo bolje :smiley:

A zar ti zvucnici nemaju neki mod rada da sami raspodele stereo na 5.1? Vecina tih 5.1 zvucnika ima neku foru za stereo.

Ako bas hoces opticki na 5.1 i da imas pravi surround, onda ili da kupis zvucnike sa optickim ulazom, ili neki digitalni risiver sa optickim ulazom.

E ne znam, da li moze da se prosledi preko kompa ko ima karticu sa optickim ulazom. Ja na primer na zvucnoj imam i opticki ulaz i izlaz, kao i 7.1 analogni izlaz.

Pozzz
Imam jedno pitanje,
uzeo sam 5.1 zvucnike al kad prebacim na XBOX 360 nema zvuka,uopste ga ne daje preko zvucnika,dok tv i ostalo sve radi odlicno.
Konzola je spojena sa LCD TV-om preko HDMI kablom i sve radi odlicno al mi nije jasno zasto nece da prepozna 5.1 ozvucenje,
zar konzola ne prepoznaje odmah 5.1 sistem automatski.Pokusavao sam mijenjati crveno-zute cinceve i na tv-u i na zvucnicima,
kombinirao sve i svasta,mijenjao na kozoli postavke zvuka i na tv-u ali je i dalje bez zvuka,dok je na tv-u programi i to sve normalno
samo konzola ne prepoznaje zvucnike.
Molio bi za malu pomoc kako i sta uraditi,dali mi je potreban neki dodatni kabel i slicno,kako na konzoli moraju biti postavke za zvuk itd.
posto nisam mnogo upucen u problematiku :confused:
Svaka pomoc ce mi dobro doci,pozz.

Xbox mi je povezan sa monitorom preko d-sub prikljucka, a zvuk ide posebno i ukljucuje se u woofer. Problem je sto koristim iste zvucnike za komp, pa stalno moram da vadim prikljucke za xbox i da ih menjam sa onima od kompa. Moje pitanje je da li ima neko elegantno resenje za ovo, u vidu nekog razvodnika ili tako nesto, da ne moram da menjam stalno prikljucke…?

Ne znam da li je ovo pitanje vec bilo postavljeno ranije, ako jeste onda se izvinjavam jer stvarno ne mogu traziti, ali jel mi neko moze reci kakva je slika kad prikljucis Xbox na stariji tj. “debeli” televizor sa kockastim ekranom koji ima samo zuti i beli ulaz za audio/video? Jel zvuk/slika valja ista i jel se moze igrati bez problema?

Zar ti ne bi bilo lakse samo da kupis SCART adapter (predpostavljajuci da ima ) ?

Mozes preko Line In kabla da guras oba zvuka istovremeno (bare tako ja guram)

Moze tako, samo dok sa oba kabla imas stereo, ovako imas mono zvuk. Tako je bilo kad sam bar pokusavao sa ps2. Bitno da je radilo…:slight_smile:

Sent from my Samsung Galaxy S3 using Tapatalk 2

Moze da se prikljuci i dobar deo nas je tako i igrao na pocetku, tamo negde 2006, 2007…
Zvuk ce biti mono ukoliko spojis samo beli cinc, no ako nemas skart, onda ovo moze da bude prelazno resenje sve dok ne predjes na neki lcd tv ili monitor.

Sent from my Prangija using Tapatalk

Uzeo sam VGA HD kabal preko virtual shopa,naravno i ocekivano mutna slika,slova se dupliraju,u svakoj rezoluciji.Znam da los kabal donosi losu sliku,ali ono…
Pitanje,da li da pokusam sa Konig kablom,vidim da trenutno ima preko neta da se nadje (oko 1600din)?

Monitor je LG Flatron L1919s (5:4 aspect ratio).Da li ovo moze biti problem lose slike?

Skoro sam kupio LCD televizor od 26" HD Ready i pitao sam se da li neko ovde zna kakva je slika kad se sa HDMI kablom prikljuci Xbox 360? Takodje, kolika je tacno razlika izmedju HD Ready i FullHD kad je u pitanju igranje, posto sam mogao kupiti FullHD televizor of 24" po slicnoj ceni, pa bih zeleo da znam jer je razlika takva da sam mozda trebao kupiti ovaj sa FullHD-om.