Koje mobilne imate ili ste imali

Ultra tanak, jeftin.
Od softvera…kakav crni softwer.

Nikada nisam bio neki fanatik sto se tice mobilnih.

imao e 71… pa su mi ukrali… sad furam K800 sony ericson… s konja na magarca…

iphone 3GS, nista bolje ne mozes imati i biti toliko zadovoljan…
Akiris, mislim iphone je iphone ! Ziveli

Ja imam N82 nokiu i prezadovoljan sam njome.Evo proslo je vise od godinu i po dana i veoma dobro se drzi.Super kamera od 5mpx,od softvera dodatnog nemam nista je Symbian je shit OS.Do kraja godine cu da je prodam pa da vidim da je zamenim sa nekim HTC-om sa windows mobile os-om

E znaci dobio sam danas Sony Ericsson Z555 (jer mi sutra 18.) i jako mi se svidja telefon.
Nikad nisam cuo za taj model i planirao sam da uzmem R306 radio. Nije bilo R306 pa sam uzeo Z555 jer obozavam clamshell telefone.
E sad da li neko moze da mi kaze nesto o Z555 iz iskustva?
Zanimaju me njegovi problemi i pozitivci.

Srecan rodjendan! :slight_smile:

Deluje mi nekako, hm… Zenski? :slight_smile:

Ne znam sta bi ocekivao da se kaze o telefonu, tipican SE ne-smart telefon sa interfejsom koji je izgleda isti kao kod W ili K serija. Najbolje baci pogled na komentare korisnika na GSM areni.

http://www.gsmarena.com/sony_ericsson_z555-reviews-2199.php

Hvala ti! :smiley:

E pre nego sto sam otisao u kupovinu gledao sam telefone i kad sam gledao Z555 bas sam istu tu sliku video i isto sam mislio da je bas zenski.
Ali kad sam otisao u radnju i gledao telefone na rasklapanje i onda sam video Z555 medju ostalim telefonima.
Moj Z555 je skroz crn a ovi kvadratici sto svetlucaju kao i da nisu tu…Osim kada prodjes rukom po povrsini i otkrijes da su ti kvadratici zapravo izbijeni sto je vrlo kul.
U samom dizajnu mi se najvise svidja kako drugi ekran (onaj mali sto pokazuje sat,bateriju itd.) je nekako…“skriven” posto je ceo mobilni crni onda je i sam drugi ekran crn…A zato su brojevi i znakovi oznaceni plavo-zelenim neonkama,ne mogu to objasniti ali ima stvarno dobar efekat.

Pokusacu pa postavim par slika,cim se budem nekako “navikao” na telefon.
Telefon koji sam imao pre ovoga je bio…Nokia 3410,i sad posto sam presao na Sony Ericsson Z555,mozete samo da mislite osecaj…
Kao kada bi neko u sedamdesetima presao sa crno belog televizora na plazma ekran…
Pobogu nisam znao kako se otvara pregrada gde je baterija,sim karta (i sto sam nedavno otkrio) mesto za memorijsku karticu. Stvarno sam se bojao da nesto ne slomim jer je sve tako nesto “dobro” spojeno.

U mom posedstvu se nalazi HTC Wizard

Super me sluzi evo vec skoro 3 god. Windows OS QWERTY tastatura (nezamenjiva,poruke,mailovi,tekstovi… uz malo vezbe idu brzinom svetlosti):rock:

Necu ga menjati sve dok ne sakupim love da predjem na Iphone…
kad smo vec kod iphone-a Koliko kosta 3GS verzija? sa 16 GB ako je to minimalno…

ja imam 1 nokijin touchscreen mozda i najbolji

i kad bih ga menjao bilo bi samo za n900 kakv bre iphone

Zna se ko ima najbolji touchscreen na svetu, bilo na testu. Ako hoces okacicu link, mrzi me da ga sad trazim.

ako si mislio na iphone gresis
to uopste nevalja n900 bolji jaci od iphone

Ne,ti gresis,imao sam prilike da testiram uporedo HTC HD2 i Iphone 3Gs i Iphone ima mnooogo bolji touch screen,A Nokiu i HTC ne vredi uporedjivati po pitanju touch screen-a jer je HTC poceo da razvija tu tehnologiju mnogo pre Nokie i mnogo je bolji… Takodje i N97 ima dosta losiji displej… Ako neverujes pogledaj i sam komentare korisnika.

Nokia N900 - MobilniSvet.com - cene i specifikacija modela

Moj komsija je uzeo 3GS 16GB iz Slovacke za 380e nov, kod nas je 87.000

3G ti ide 8 i 16 GB
3GS 16 i 32 GB

A u junu izlazi novi, tako da sacekaj malo dok ne izadje taj pa ce 3GS-u pasti cena. Jednom kad uzmes iPhone sve ostalo pada u vodu. Kao kad kupis mercedes, neces vise kupiti druga kola

MOTO Labs je uz pomoc preciznog robota napravila komparaciju touch ekrana. Posto su nedavno objavili rucni test, kritika je upucena na faktor ljudske greske prilikom testiranja.

Da bi zadovoljili kritiku, napravili su skriptu za MOTO laboratorijskog robota i poovo napravili poredjenje kako bi videli rezultate touch ekrana kada linije pravi spira i precizna rucica masine.

Pogledaj koliko je iPhone superiorniji sto se tice touchscreen-a

Mislim da si mislio na ovo :slight_smile:

Symbian shit OS? Prvo ,za Symbian imaš SVE od aplikacija,Genesis,Nes i SNES emulatore,onda imaš Quake III port koji bi radio na N82 koji ima grafički akcelerator…Za njega imaš i Symbian Ali’s 3D OpenGL engine koji je savršen. A šta ako ti kažem da ovo radi na N82 i N95 8GB i N97 u 30-40 FPS?







N82 moze lagano da parira Iphone3G-u(jer 3GS vec ima shader-e,pa njemu ne moze),iako ima duplo veci ekran.Upravo moj jaran radi na igri za N82,koju pokrece AJ’s Open GL 3D engine,koji se zasniva na python-u(i programiranje igre ide preko python-a,logicno)Engine moze da drzi model od 36 000 poligona,sa texturom 256x256(512x512 je limit,ali je to sasvim nepotrebno na ekranu rezolucije 240x320),ili da ocita 20-ak modela sa oko 2000 poligona po modelu,bez laga u 30-40 fps(0.02 verzija engine-a,a tek dok bude doslo do 1.0 :rock:)Takodje tu su alpha maske,AA,AF itd…Prosto neverovatno koju snagu grafickog cipa nokia nije iskoristila pre 3 godine kada je izbacila N95 8GB,N82 kasnije itd…Postoji mogucnost prikljucivanja bluetooth misa(za FPS igru),multiplayera preko bluetooth-a/Wi-fi-a itd…Ako neko zna da programira u pythonu,ili da odlicno texturira modele moze da mi se javi.Takodje ako bi neko umeo da ‘prevede’ engine iz pythona u Symbian C++,bio bih mu veoma zahvalan Modeli se rade u Max-u ili bilo kom programu za modeliranje,vazno je da se exportuju u .obj format…

Za quake III na N958GB možeš da se povežeš sa bluetooth mišem i tastaturom. Freaking!

Sve je to super i ok ali je pitanje samo da li je sve to nekome stvarno neophodno,igre na telefonu treba da pruze kratkorocnu zabavu dok cekas u nekom redu,vozis se autobusom ili tako nesto,a ne da telefon gledas kao konzolu za igranje igirca,ipak su igre u telefonu velikoj vecini korisnika skroz sporedna stvar… Setite se i sami kako su prolazili modeli mobilnih telefona specijalizovani za igre (npr nokia Ngage)…

@JustAnotherBrickJope - “Postoji mogucnost prikljucivanja bluetooth misa(za FPS igru),multiplayera preko bluetooth-a/Wi-fi-a itd”

A reci mi 'leba ti koja je to osoba koja ce prikljuciti misa i tastaturu na mobilni telefon i igrati neku FPS igru na displej dijagonale 2.8 incha!:fubar::stuck_out_tongue:

Haha kako je dobar ovaj prvi smajli. :smiley:

Symbian je kao Windows 3.11 medju modernim telefonima. Bio ddobar, nekad…

@JustAnotherBrickJope
Mene taj telefon nenormalno priseca na Nokia N-Gage (ne dizajn nego ideja) i pogledajte kako je on zavrsio…

Fino je završio…Ali ovdje sam samo pričao o tehničkim mogućnostima Symbiana. A da,neki Symbian telefoni preko DOSBox emulatora mogu pokrenuti Win95 i 98 i 3.1x…Uz N95 sam dobio kablo za TV.Uzmeš tastaturu,miša,telefon i punjač,na televizor i igraš :lol: Sve što sam htio reć ovim agonija-tekstom da je Symbian sve osim shit OS.
by thy freakin’ way: iPhone se računa u handheld konzole baš kao i N-GAGE svojevremeno.Pa po Purple4Stephenovoj teoriji,ode nam iPhone u ulicu PM broj 3. Sad su napravili konzolu handheld sa Android sistemom…To što svi imaju predrasude i niko nije probo nijedan telefon to je druga priča .Od hype telefona sam samo jednom obilno probo iPhone,N900,N97,N95 8GB,i neki matori HTC.

btw.Samo da vidite reakciju mojih drugova koji se pale na iPhone kad sam na N95 8GB pokrenuo QuakeIII i Win95.
i da,malo o priči da nokija malo radi na TSu. Svi ste vi pjevali MALO VISKI MALO KOKA KOLA dok je Nokia pravila svoje silne Internet tablete koji imaju TS…A sad su spojili tablet i telefon i dobili n900.

Prvo,N-gage nije propao kao prenosna konzola…Nego kao mobilni. Ljudi jednostavno nisu hteli da kupuju mobilni samo zbog igra (koje su bile i nekako u redu) a da ga koriste kao telefon morali su da ga drze u tako nezgodnoj poziciji na uvetu da je stvarno izgledalu glupo i smesno. A i bio je stvarno prevelik za telefon.
A iPhone…Ja stavno volim tu napravu ali uopste ga ne vidim kao prenosnu konzolu ili kao mobilni…Nego vec mali prenosni racunar (nesto kao PDA).
Ja ne volim telefone koji stvarno preteruju sa stvarima i pokusavaju da rade kao kompijuter,meni je samo potrebno da zovem,saljem poruku,citam poruke i da se javim kada me neko zove (dobro nekad volim i da slikam nesto zato sto sad imam kameru). Igre,internet,gledanje filmova(moj drug je pre neki dan gledao na nekom velikom fonu Kengura…) itd. sve to imam na kompijuteru i ne planiram da koristim u autobusu ili dok setam gradom ili cak i u skoli.
Neki to vole nekima je to zabavno ali meni je previse.

Prvo,N-gage nije propao kao prenosna konzola…Nego kao mobilni.

U stvari, ponuda igara je bila uzasna, 60-tak igara sve ukupno. Potpuno je izostala podrska developera.