Playstation 4 - diskusija, info, slike, video - Vol. 3

Ja sam jedini koji izgleda nije “puko buksnu”.

Bolje sa tviterom da veze zbog slika.

Kad me pitaju zašto mislim da je xbox live ispred psn svetlosnim godinama…

1 Like

Xbox live je jedina ms eksluziva :joy:

2 Likes

Meni recimo nevrovatno fali opcija na psn na koju sam navikao na live da je jednostavno tu. Nigde ne pise dokle sam dogurao sa otkljucavanjem odredjenog trofeja, tako jednostavna stvar a bez nje je ceo proces mnogo vece mucenje. Definitno ovaj user interface vapi za promenom, nije konzola vise samo da ubacis disk i igras, mora to sony mnogo bolje da odradi, pogotovu sto imaju dominantnu poziciju na trzistu i zgrcu gomilu love.

Ima jos dosta opcija koje fale na ps, nekako je bas ogoljen u poredjenu sa stvarno mnogo opcija koje su na liveu, i sve rade bolje i brze, osima ocajnog stora, i aplikacije za mobilni telefon koja radi kao da sam je ja programirao.

Generalno nista od toga nije toliko krucijalno kao na primer igre, e tu ms mora ozbiljno da zasuce rukave jer su izgubili zamajac sa 360 na kome je stvarno bilo more kvalitetnih igara.

Nesto imam osecaj da ce ms ozbiljno izdominirati sledecu generaciju, postali su najvrednija kompanija na svetu, pretekli raspali apple, gaming im je u ozbiljnom fokusu, imaju more pare i zelju da ih potrose.

3 Likes

Slazem se za psn interfejs, uzasan je i spor bez obzria koji region da je. Nisam imao priliku probati xbox live na one, ali nekako mi se cini i da je onaj na x360 bio bolji i intuitivniji.

Brži je PS4 interfejs samo iz razloga što manje stvari vuče sa interneta. Pa to dosta ubrzava stvari… Ali je Live daleko ispred PSN-a u svemu. Ali treba pohvaliti i to koliko je Sony napredovao sa PSN-om u odnosu na PS3 eru. Znam da je update od 500 MB skidao dosta više sati nego što je update iste veličine se skidao na Live-a… Ali dualshock će meni ostati rak rana PS-a. Nikada se neću navići na jebeni kontroler i to je to…

Onda kupis neku aftermarket soluciju, mada nemam pojma kakav je Nacon i slicni…

Ne postoji bezicna aftermarket varijanta.

Meni je DS4 neuporedivo bolji od prve revizije XO dzojpeda na kojoj su buttoni maltene neupotrebljivi. Ne znam kako neko moze sa tim da igra jer je mucenje, dugmici su jako kruti i moras da ih pritisnes tacno na odredjenom mestu, da bi prihvatili komandu. U kasnijim revizijama navodno su to ispravili i dodali 3.5" audio (jos jedna ogromna mana prve verzije u odnosu na DS4). Ide u prilog XO dzojpedima i mnogo atraktivniji i raznovrsniji dizajn. Da covek pozeli da bude kolekcionar.

Interfejs je bio zanimljivih prvih dva-tri meseca, vise ga odavno ne primecujem. Na PS4 je vise clean na XO je nekako neukusno nabacan. Verovatno se svodi na naviku. MS store je jedino ostao uzasan i krajnje rudimentaran u odnosu na PS4.

2 Likes

Ti se sprdaj ali Microsoft je bio ispred svog vremena kada 2013 nije stavio headphone jack na kontroler :laughing:.

Apple je recimo to shvatio dosta kasnije, pa cak i otisao dalje da recimo uz telefon od 1600$ ne dobjes ni adapter vec moras da ga kupis odvojeno za 30$.

Ne smem ni da zamislim na sledecoj generaciji konzola sta moze da im padne na pamet, mozda cak i ms odradi ovo elegantno resenje pa kontroler moram da punim svaka dva dana kao ds4.

Sto se tice interfejsa meni je ovaj na One miljama ispred sonyjevog, neke stvari se ucitavaju duze, neke bogami i na ps4 cekam da se ucitaju ali za 99 % stvari sve sto hocu da uradim mnogo je brze na xboxu.

Evo recimo jedna glupost, na xboxu da pokrenem youtube mi treba par sekundi, na ps4 prvo moram da odem do biblioteke, jer ne mogu da zakacim ikonicu na pocetni ekran. Onda moram da ga iskopam medju aplikacijama koje uopste nemam instalirane ali mi stoje kao opcija da mogu da skinem…i prave nepotrebni haos. I na kraju kada konacno nadjem i kliknem na youtube on mi otvori dodatni prozor, umesto samo da pokrene prokletu aplikaciju, i u tom prozoru mi napise Start youtube. Pa ne kliknuo sam onako iz zajebancije nisam hteo samo da udjes u prokletu stvar.

1 Like

Pa dobre obe konzole mozes staviti u rest mode, i onda se obe pale posle par sekundi.

Toliko su bili ispred da su posle 2-3 meseca dodali :smile:

Znam to je vise bila fora, sobzirom na desavanja sa mobilinim telefonima :smile:.

1 Like

Quick question - zna li neko gdje ima da se uzme onaj tastatura dodatak za PS4 dzojstik?

Ovako nesto otprilike…

50%20AM

Kako se pale slusalice preko ds4 kontrolera?

Upaljacem

Ja ih ubodem i nista. Sad cu da probam upaljacem :grinning:

1 Like

Moras u opcijama kada dugo drzis ps dugme, da nadjes da se zvuk emituje preko slusalica jer je po defaultu namesten da se samo chet čuje preko slusalica.

1 Like

Njesra žešće…

1 Like

Hvala Sony na divnom bozicnom poklonu - rece niko.