Primedbe i predlozi

Zasto lepo ne kazes ljudima ,a i svetu ne priznas da sam tvoj vanbracni sin dokle ce trajati agonija?! :slight_smile:

Znas, postovi se ne mogu obrisati prije nego sto se napisu. Dosta postova se procita prije nego sto se stigne obrisati ili editovati. Uz duzno postovanje, sve sto si napisao je palamudjenje koje nema veze sa onim sto sam ja napisao, nego neki polupoliticki odgovor koji govori mnogo a zapravo ne kaze nista.

I hajde onda ti posto sve znas i imas sve cinjenice, sta ja to nagadjam, da cujem. Nemoj sad da ostanes nedorecen, cekam da cujem/procitam. Posto volis cinjenice, potkrepi svoju tvrdnju istim. Mozes i na PM da ne teramo ovde diskusiju opet u pogresnom smjeru.

Šta je palamuđenje, šta je politički odgovor? Hoćeš ceo mod log da ti pokažem da vidiš da nije samo Vlada jedini koji radi nešto? Ti vidiš svaki post pre nego što se obriše ili edituje? Znaš i ko ga je obrisao?

Ne shvatam koju pravdu pokušavaš da isteraš. Za šta? Za koga?

E boli me covece djon sta ti imas da kazes, nisam te ni spomenuo, ne zanima me tvoj log. Usao si, spominjes me i kazes kako je vecina mog pisanja nagadjanje nepotkrepljeno cinjenicama. Il’ dokazi il oladi…

Čemu sad to?
Ovim si se obratio celom admin i mod timu i ja sam odgovorio:

@ninja uz duzno postovanje ostatku ostatku admin tima i moderatora ( barem od kad sam ja ovdje ) Vlado je jedini koji je radio nesto na forumu, nekad zapretio, obrisao ili editovao post. Iako imamo 10 moderatora ( mozda i vise ), nerijetko se desi da diskusija ode skroz u pogresnom smijeru i niko ne odreaguje. Kao sto je @[URL=“http://www.xboxrepublika.com/member.php?u=502”]Akiris rekao, dovoljna je i opomena da se stvari stabilizuju, eventualno infrakcija ili sta vec. Onda kad Vlado uradi upravo to, ispada najgori i prozivaju covjeka zato sto mu je muka da gleda gluposti. Naravno pricam o tom moderatorskom djelu vaseg posla, apsolutno sam svjestan koliko je truda potrebno iza kulisa, da bi se vodio jedan forum, ovo je dakle samo moje vidjenje ovog javnog djela.

I na kraju krajeva moram da prozovem decka Siriusa koga mnogo branite svi, @ninja ti posebno, koji se vec nekoliko puta bukvalno pos*ao po forumu i svim njegovim clanovima, a postovi su mu samo obrisani ili editovani da drugi ne mogu da procitaju sta se zbilo. Sta je po sredi ne znam, ali svakako nije fino prema nama ostalima.

I evo za kraj ( broj 2 ) ako smatrate da ce ukidanje PC sekcije magicno da ucini da forum bude aktivniji, mnogo se varate. Ne pisem tamo mnogo, pogotovo ne ko prije, i svejedno mi je, samo sam htio da kazem da ste vi prvi ( @Akiris @[URL=“http://www.xboxrepublika.com/member.php?u=19”]ninja i ostali ) tvrdili da je ovo gaming forum za sve platforme koji je to postao sa vremenom, iako je u pocetku to bio Xbox forum, kako naslov kaze. Zbog @[URL=“http://www.xboxrepublika.com/member.php?u=1203”]Nemesisa sam dosao na forum jer ga je hvalio dan i noc ( bio mi se i zgadio jedno vrijeme, na kavu ga zvao nisam jer je samo visio po forumu na telefonu ) i ostao sam zato sto sam vidio da se o svemu moze raspraviti fino i da su sve sekcije aktivne a ne samo Xbox.

Ako nisi hteo odgovor nekog od moderatora nisi trebao ni da ih spominješ.

Definitivno ljudi imaju problem sa citanjem. Ako procitas ( molim te, preklinjem te ) to sto si quotovao shvatices da pise da je to moje vidjenje. Moras da shvatis razliku izmedju cinjenice i subjektivnog misljenja. Imam pravo na ovo drugo, imam pravo da napisem ono sto ja mislim. Ne mozes da udjes na jedan FORUM i kazes clanu “tvoje pisanje je sra*e, ne pises postove potkrepljene cinjenicama”. Pa Halo ( see what I did there ), da nemamo svoje misljenje ne bi imali o cemu pisati. Zbog necitanja je i nastalo ono ****** od neki dan, i evo opet se ponavlja, i stalno u krug.

Ja sam negde napisao da je tvoje pisanje ******? Nigde to nisam spomenuo. Ti si prvi meni napisao da je moj post palamuđenje, napisao da te boli đon za moje mišljenje, a onda mi napisao da oladim.

Ima vise citat ovde nego godisnju skolsku lektiru… Neka fala.

I mene isto zanima ovo sto Akiris pita, jer ja licno ne vidim da forum propada na bilo koji nacin. Mozda za ove koji gube gold status :smiley:
Cinjenica je da nije isto kao prije tri godine recimo, ali to ne znaci da je sada losiji ili sta vec. Normalan proces je u toku, tranzicija kao i svaka druga, mora povremeno doci do medjusobnog obracunavanja clanova. Sustina bi bila sledeca- malo manje provokacija i nadmenog ponasanja u fazonu ja znam sve a ti nista (najcesce ukrasenog gifovima i slicno), sve vezano za pc da se pise u za to predvidjenim temama. To su po meni glavni okidaci mnogih rasprava u poslednje vrijeme. Mozda se ovaj prvi problem rijesi ukidanjem gold statusa, a valjalo binda se rijesi jer ne mogu da vam opisem koliko pateticno izgleda kad pocnete da se pucate sa gifovima i emotivnim ispadima izbjegavajuci argumentovanu raspravu. A sto je najgore ne radi se o djeci vec to rade odrasli. Tu je neophodna kontrola kako forum ne bi ostao bez onih koji bi da pisu o igrama, ne o fps ludovanju i rage mod-u jer ne moze igru da tjera na ultra, ne da bi govorio da je njegova konzola bolja od konkurentne, nego o igrama. Tako da folusirajte se vise na igre a manje na medjusobna prepucavanja.

Xbr got rekt Episode 3: Xbr got rekt. Ali bukvalno.

Čitam sve ovo otkako se desilo i svo mi vreme reakcija u fazonu velikog mislioca našeg vremena:

Govorio sam u hiperboli. Svejedno, misljenje stoji da nas ima previse. A i Nikola je govorio o sebi, nije pricao o citavom admin timu.

Kada sam skoro pricao da bi bilo zanimljivo da se takmicimo oko gold statusa itd… da bi bilo super kao na farmi nisam bas ocekivao da stvarno napravite farmu.
Stvarno bre svi redom. ne znam ko je gori. Vi sto prozivate moderatore da ne rade ili ovi sto se natezu.
Za sve koji ne znaju sta rade moderatori i ostali likovi da vam plasticno pojasnim:
Pogledajte emisiju kako funkcionise Diznilend Niko nikada ali nikada nije video nekoga iz odrzavanja, cistaca, bilo koga od osoblja da nesto radi a sve je savrseno.
Zato sto je to grad sa najvise podzemnih tunela i prolaza. Niko ne vidi sta se radi i svi se super zabavljaju. Tako vam je i ovo deco Diznilend. Mi se zabavljamo a niko i ne zna sta se radi iza, i ne treba.
A modovi bi trebalo da se ponasaju kao roditelji sa decom. Ako jedan zabrani crtace uvece posle 19h ostali treba javno pred decom (nama) da ga podrze. A posle vi to kao dobri mama i tata da raspravite dok deca spavaju :slight_smile:
I ta prepucavanja, ja sam ti si on je… Mozda sam staromodan, ali ako imas neku neki problem sa nekim dam mu lepo telefon i raspravite to muski. Ako je to stvarno neki problem. A ovako… pa sve je ovo samo Diznilend :smiley: zezanje…
Inace stvarno bih voleo da upoznam brdo ljudi odavde. Iskreno. A verujem da bi i vecine drugacije komunicirala i resila neke presmesne stvari.
Tako da bih ja u ovoj temi napravio neku pricu okupljanje… umesto ove verbalne dijareje!

2 dana razmisljam dal da odgovaram na ovo.

Prvo ja nisam ni pokrenu pricuo oko brojki. Ja sam pitao za Halo 4 i napravio analogiju za Mass Effect Andromeda. I ne, ne pratim grandmastera svuda ko kuce nego mi je bila zanimljiva tema upravo zbog implikacija na popularnost novog Mass Effect-a. Ono sto je posle usledilo to da ne pricamo. Reddit nije Kurir ili kako ga god nazivali i ne morate da posecujete i volite sajt ali reddit naprosto skuplja sve vesti sa interneta i mnogi sajtovi skidaju tekstove direktno sa reddita. PC Gamer i IGN su to radili mnogo puta.

Drugo ono ste me apsolutno najvise nervira na ovom forumu je sto bi neki clanovi da zatvore ljude u obor i da kazu e ti nemas konzolu, tako da ne smes da postujes nista u ovom delu. Ne moze niko ovo da osporava, situacija je takva. Kakve bre veze ima sto ja nemam xbox one? Kakve veze ima sto prekanator nije postovao nista u pc sekciji? Zabranjeno nije, koliko ja znam u pravilima ne pise nista o tome. I to sam isto napisao u onoj temi pa je obrisano.

Niko se bre nije zalio kad je @grandmaster.black skupio sve trejlere, klipove i informacije za predstojece PS4 igre. Ili kad kaci sve sa Paris Gaming sta god iako nije infobot. Sto nije doso neko pa reko ti nemas PS4 ne mozes da postujes to. Niko se nije zalio kad je bilo drugih tema o prodaji igara. Sto niko nije nista rekao kad je napisano da se Witcher 3 prodao toliko i toliko u prvih 6 nedelja. To je isto bleki napisao ako se ne varam mrzi me da trazim sad. Sto tad niko nije dosao i rekao to nije gejming vest ne pricate o igri, pricate o tome kako je “smrdljivi amer, kinez, rus, pakistanac ili šveđanin kupio određenu igru ili ne”. Ne, reakcija je bila normalna u fazonu svaka cast CDPR mada to se da proveriti mrzi me da trazim sad. I za GTA V je bilo prica o prodaji pa isto nikom nista.

Ako se tebi ne svidja diskusija(da diskusija bi bila, da su ljudi normalno odreagovali na onu vest, a ne onako kako jesu) ili te ne interesuje kao sto si rekao, ti brate preskoci, ne interesuju te cifre, dobro. To je po meni najnormalna diskusija, mozda nije direktno vezana za igru, al je vezano, neces dobiti novu igru ili nastavak ako se prva prodala ocajno.

Edit: I da, dosli smo dotle da se kopaju oci za thanks, svaka nam svima cast. Udario sam thanks coveku zato sto je pored 20 ocena 5 na Halo 5 se usudio da kaze da je igra prosecna i jos je obrazlozio zasto u kratkim crtama.

Naravno da PS ekipa nema nista protiv kada nikada niste trolovali njihove teme vec postovima doprinosili kvalitetu istih. Posle svih onih problema od prethodnih dana, ti licno si pre samo par sati pokusao da istrolujes TR temu, ali su te srecom sasekli u startu. (ne samo tebe). I sad ovde opet neko iscudjavanje. Dokle?

Edit: rece ti danas, ne znam da li na xbox moze da se komunicira van game chata, valjda ima onaj party ili kako vec. Ali si osetio potrebu da se zahvalis coveku na njegovoj subjektivnoj oceni da kaze da je Halo prosecan? Nas 20 je dakle trolovalo i lupalo da je dobra igra a onda se pojavio neko i otvorio nam svima oci, i sada je cinjenica da je to tako? Ja nemam problem sa tim, ali zar ne vidis koliko to besmisleno zvuci?

Posle nema tabora i ne znam ja cega, ovo je neverovatno majke mi. Ovo znaci nije forum ovo je otelotvorenje console wars. Zasto je prodaja igre trolovanje teme? Objasni mi ako mozes normalno.

Jeste napisao sam da su brojke o prodaji trol tema, posto to ispada posle onoga u halo temi. Pre toga uopste nije tako bilo. Od pre neki dan jeste trol tema. Posto vi ne vidite dalje od toga ko koju konzolu ima. Kad se pricalo o Witcher 3 i GTA V nije bilo “trolujete nam temu”( a to su igre za sve platforme, GTA V cak i za stare). Niko se tad nije javio.

Kao sto sam ti vec rekao, prodaja igre nije troll tema, tema postaje takva kada ljudi pozele da je istroluju, ubadaju sarkazmom, glume smartass itd. Ja sam sa grandom potpuno normalno pricao o Halo sales kad su se strasti smirile, dakle moguce je.

Dobro posteno. Udario sam po sarkazmu i obrisao je Karan. Al sam onda i napisao ovaj tekst. Tuzno je sto ima tabora i sto ne moze preko toga da se predje, na svakih mesec dva se pokrece console/tabor/MS Sony war. Mislim to krenu kao diskusije al se uvek pretvore u sh*tfest. A i dalje cekam da vidim sta fali sto ja postujem po xbox sekciji ili sta bi falilo prekanatoru da postuje po pc sekciji.(@prekanator izvinjavam se sto sam se tebe uvatio nego mi to jos ostalo od loodacha posta)

Naravno da ne fali nista. Eto ja sam pratio heartstone temu i toliko mi se svidela diskusija i sve te razlicite fore da sam skinuo igru i probao je i odusevio se. Da nisam pratio diskusiju verovarno nikada ne bi otkrio taj gem. Nisam postovao nista jer bi se osetio kao noob.

Jedino sto meni smeta a verujem i drugima je taj neki animozitet koji se oseca u vasim postovima. Ja to ne mogu da razumem.

evo, klasican rasizam, PS4 kontroler je crnac… nevjerovatno :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: