PSVR

Led ti je*em, na 200m sam od Hr, al’ ajde ti nadji ko ce uzimati odgovarajuci paket.

Izasao Unearthed Mars, ali nazalost igra traje celih 1.5h. Nije nek velika cena 9 funti na UK store, ali me vec smaraju sa kratkim sadrzajem. Necu iz principa da je uzmem. Neka je daju preko PS+ :slight_smile:

Ovo bi moglo dobro da bude:

Al sto jadno izgledaju protivnici. Bas ih je osmislio neko bez trunke talenta. Celavi i zilavi… tuga.

Izgleda da je puko VR, niko vise ne zeli da se bavi time.

[quote]VCs are showing a diminished appetite for virtual and augmented reality startups this year compared to last. Both the number of funding rounds and total investments made into the space have slowed down in Q1 2017.

According to Crunchbase data, a total of 26 companies with AR or VR-focused businesses raised a disclosed funding round in the first quarter of this year. Together, the firms raised just over $200 million in Q1 2017. That result compares to 29 companies in Q1 2016 raising just over $1 billion. Q1 2017 also marks the lowest quarterly number of financings and investment total in over a year.[/quote]

Sad bi mi koji smo bili skeptici trebali da kazemo @n00dle -u, jesmo ti rekli :smiley: :stuck_out_tongue_winking_eye:

1 Like

Ouch. Očekivao sam da će ova verzija VR loše proći, ali ne tako brzo. Od jedne od najvećih revolucija u gamingu do nečega o čemu se jedva priča. Hype kao da je pao sa litice.

1 Like

Volja za promenu je postojala, tehnologija mozda “jos nije tu” ali je dovoljno dobra da se probije do masovnog trzista. Na kraju je glup i gramziv menadzment kompanija koji ne razume gaming industriju sve morao da pokvari.

Oculus: Ne mozes da reklamiras jeftin VR, a onda dozvolis da te kupi jebeni Fejsbuk i pocnes da cenom od 500e-600e a uz to trazis i racunar od 1500e kao minimum. Ne mozes da unajmis najveceg genija industrije koji mozda nije imao prava da prenese tehnologiju u novu kompaniju a onda izgubis pola milijarde na sudski spor sa starom kompanijom. Ne mozes da finasiras politicku kampanju onog idiota Trampa.

Vive: Ne mozes da izbacis premium proizvod sa gomilom kablova i kamera za koji ti treba posebna soba, 700e i jak PC, pa makar bio najbolji na trzistu.

Sony: Ne mozes da izbacis u istom vremenskom rasponu i VR i 4K konzolu koja trazi nov TV. Ljudi ce pre da odaberu TV. Ne mozes da prodajes tech VR demoe za 30$ koji nikada nisu na snizenju.

Kada nova Fifa i CoD budu imali svoje prave VR verzije mozemo da pricamo a do tada do vidjenja i hvala vam na hajpu.

4 Likes

Mudro @Padawan zbori.

Svi veliki igrachi su napravili gomilu nicim izazvanih gresaka. Nije mi bas jasno zasto, al sta je tu je. Tehnologija jeste dovoljno dobra, to mogu da tvrdim iz licnog iskustva. Nije samo gimmick, ko sto su bile motion kontrole.

Drzim jos uvek nadu da bi sony mogao da izvuce stvar, zbog skorasnjih vesti da su prodali vise nego sto su ocekivali. Al mnogo me brine to sto nema jos igara kalibra jednog RE7 na vidiku.

Evo jedne odlicne igre za PSVR - Static. Moze da se proba demo, ovo je prevashodno za @n00dle
Sjajno su radili igru sa tolikom paznjom oko detalja. Plus graficki izgleda jako lepo, U4 je engine. Izgleda kao punokrvan PS4 naslov, nema krzavih ivica i nije mi do kraja jasno kako su ovo postigli. Recimo da izgleda na istom nivou kao Rigs, a verovatno i bolje od njega po pitanju upeglanosti.

Ja vec odavno uzeo. :smiley: Al igra ima ozbiljan bug na jednom nivou, ne mogu da ga zavrsim. Pisao sam developerima, svesni su problema.

Inace igra je odlicna.

Bas sam danas gledao… cini se kao korak napred :slight_smile:
Mozda gresim, jer nemam psvr… Ali bih ovo svakako uzeo :blush:

Jucer navecer sam bas malo gledao preko YT - Eurogamer stream, igra ne izgleda uopste lose…

Par recenzija koje sam citao mi nisu ulile nadu. Bedak mi je, pravo da vam kazem. Sta ne bih dao za makar jos jednu igru RE7 kvaliteta.

Veoma me zanima da probam s puskom, al ne daje mi se bas 100cad, ili koliko bi vec ispalo s ovim kanadskim jeftinim dolarima.

Ja cim vidim ovu pusku koja se trese kao da imas alchajmera, odmah mi se ne igra, i nije mi vredno ni 5 kanadskih jeftinih dolara.

Posteno mislim da su digli ruke od VR sto je svakako los potez, prevarili kupce i uskratili podrsku VRu, sta je izaslo vi igrajte… smor.

I ja se toga plasim. Da mi je da budem muva na zidu na njihovim sastancima, da saznamo zasto aktivno sabotiraju sopstveni proizvod.

Mozda cuvaju nekoliko bombi za e3, al sad se vec slabo nadam. Cak ni vr podrska za RE7 nije ne znam koliko reklamirana, rekao bih.

Pa evo kao zaposleni u velikoj game kompaniji mozda mozes da utices na neke odluke… :slight_smile:

Ili ne. Verovatno ne.

Mislim da nema tu neke velike misterije - proizvod je podrzan onoliko koliko je prihvacen a u ovom slucaju to verovatno nije dovoljan broj milion prodatih jedinica. Sony je ulozio u marketing, nije da nije, podrzao je u samom startu sa velikim brojem low budget igara, ali jednostavno se nije primilo onako kako su ocekivali i bojim se da je to end of story za ovu generaciju VR-a.

Onda kada VR bude znacajno boljih karakteristika i znacajno jeftiniji mozda ce dobiti drugu sansu kod AAA developera.

Odgledah neki snimak Farpointa – bolje izgleda nego sto sam mislio!

Voleo bih da probam, al ne za stotinak ovih jeftinih dolara, koliko bi sigurno ispalo.

Ako ne i vise, s njihovom skrivenom taksom. Sto je samo ne uracunaju u cenu mi nije jasno. Ovako se samo svaki put strecnes malo na kasi, jer uvek nekako ispadne jos gore nego sto ocekujes…

Vise posta ode na pricu o taksama i valutama nego o igri. E zivote.

Mnogo glup sistem.
Jel to važi i za online kupovinu?

Trebalo bi da vazi, i za US je uvedeno skoro, za skoro sve americke drzave placas taksu na PSN-u prilikom online kupovina, srecom, za neke i ne moras.

Noodle, ako je digitalno ne razumem zasto prosto ne napravis nosilac nalog na US adresi za koju se ne placa taksa, al tebi je verovatno vece cimanje nego sto je usteda na tako malim iznosima.