PSVR

Ova igra je sa minimalistickom estetikom i matriksolikim gejmplejom dusu dala za VR. Obozavao sam je u PC verziji, mislim da je VR verzija ludilo. Samo mislim da bi mi trebali Move kontroleri.

Sto se cekanja tice, eh, nisam vise siguran. Broj igara se postepeno uvecava, mogli bi i da delimo trosak, a izgleda da VR nikada nece biti jeftiniji nego sada, gubim strpljenje. Takodje Pro bi trebalo da daje malo bolje nego “jedva” iskustvo sa grafikom.

O mojoj razocaranosti nema ni smisla govoriti vise, daleko od toga da je cenovno dostupan, periferiji od 400e jednostavno nije mesto na glavnoj pozornici. Ja se nesto ne nadam vise, momentum je totalno zamro, dve-tri popularne igre u VR-u, odavno vec izigrane u flat varijanti, ne mogu promeniti nista. Da kosta 100-200e mogli bi da pricamo o optimisticnim procenama, pohlepa Sony-a je ucinila svoje. Zaradili bi oni kasnije na igrama ali eto. Morali su mnogo vise da urade, prvo da izbegnu clash sa Pro konzolom i 4K, da uvrste VR igre u Plus rotaciju… da ih promovisu sa popustima. Ovo je vrlo losa prva godina za Sony, a grafika vec sada izgleda grozno. Jedino resenje je da potpuno batale ovaj prvi model ili da ga ucine prejeftinim, da smisljaju bolju strategiju za next gen vr, sa kristalim kvalitetom grafike, wireless, jeftin, integrisan sa konzolom.

Ne mozes s jedne strane da promovises 4K, i ostrije linije, a sa druge jebes sve to, VR igre izgledaju kao SD ali zato imas imerzivno iskustvo. Pa jel rezolucija na kraju bitna ili nije? Koju poruku saljemo kupcima?

All’s I know is, kad Skyrim izadje, pozdravljam vas sve. Lidija, bilo je lepo znati te, Lukac, nadam se da ces u finog momka da odrastes. Tata mora da postane zmajski ratnik. Ili sta vec.

Moj najveci strah je da ce mi igra izgledati isuvise zastarelo kad najzad uronim u VR varijanti.

EDIT: ali da, sto se sonijeve politike tice, nije tu bas jasno sta im je bio plan. Al o tome sam vec onoliko pricao.

Nego, recimo da uzmes PSVR, sta bi igrao (sem superhot)? :smiley:

2 Likes

Ne obraćam se Đoletu, već Lidiji… Lidija, kad ode na posao u firmu, uzmi tu skalameriju i baci u kontejner.

2 Likes

Imam neki utisak da bi mi u pocetku sve bilo interesantno, dok prvi utisak ne izbledi. RE7 VR, ako se budem usudio uopste. Strahujem da ce mi neke igre izazvati motion sickness.

Dodatni problem je u osnovi sto se meni nista od svega toga ne igra izvan VR-a. Stvarno me bas briga za Rezove, Thumpere… a Doom i Skyrim sam vec izigrao posteno.

Ja cekam da im malo padne cjena, pa cu uzeti psvr. Za sada mislim da je previse dati 400e za iskustvo od tri igre koje mi se igraju. Valjda ce se popraviti situacija po pitanju igara, iako Sony nema najbolju podrsku konzola koje nisu mainline playstation proizvodi.

Igara izlazi i izlazi, napokon su napravili lep kontinuitet i nema cekanja po 2 meseca da se nesto pojavi.

Samo u julu mesecu stize dosta igara, da su podelili video u dva dela.
Pogledajte sta sve dolazi za PSVR, bila bi steta propustiti.
Ja sam recimo bio na ivici da prodam PSVR, ali sam odustao od toga. Igre su sve sredjenije i deluje mi da ce ipak ziveti cela stvar, posebno upareno sa PRO. Deluje kao da dolaze punokrvni naslovi na PSVR. Kao da se ckalo da ljudi budu spremni sa stomakom da izdrze FPS kontrole u VR.

Wayward sky sam presao i moram priznati da je jako lepa i zanimljiva avanturica, topla preporuka svima. Takodje Rush of Blood sam presao i jako je dobra igra. Deluje da ima strasnih trenutaka, ali nije tako, prevashodno zbog orzija. Ako mozes da ubijes protivnika, sam osecaj straha prolazi, mozda sam se trznuo 2-3 puta za celu igru i to samo na pocetku, dok se nisam navikao. Statik mi je odlican, nisam jos dosao do dela koji ima bug, nadam se da ce ga ispraviti do tada.

@padawan iz mog iskustva move kontroleri su bas potrebni za VR, velika je ralika sa njima i bice ti zao ako ih ne uzmes. Ako se dvoumis sta raditi. sacekaj dok ne probas, a kad probas, prespavaj malo i probaj jos jednom, pa tek onda odluci. Prvi efekat/osecaj je zaista fantastican i nije ga lako opisati, jer je to nesto sto se cekalo jako dugo, posle sledi privikavanje, ali jedna stvar je sigurna, kakve god igre bile u VR, uvek je osecaj poseban igra ti ih, upravo zbog okruzenja i cinjenice da sve ima svoj obim, velicinu, dubinu i nije samo 2D slika. Jedva cekam Skyrim, bice to zbogom zivote, posebno ako lepo ubace move kontrolere.

2 Likes

Iako nedostatak igara zajedno sa visokom cenom jeste najveci problem, sa VR-om je vise pitanje KAKO igrati nego STA igrati. To je i tazlog zasto mi se jos uvek mota po glavi glavi i ne da mi mira, bez obzira na to sto mirise na tezak fail. Zasitili smo se klasicnog pljosnatog ekrana i malo toga moze zaista da nas uzbudi ili iznenadi. VR obecava u perspektivi ceo jedan novi svet dozivljaja, potpuno drugacijeg kvaliteta.

Moj istina kratkotrajan susret sa Vive-om bio je uzbudljiv. Naravno, ne ocekujem taj nivo imerzije sa PSVR-om jer nema 360 stepeni tracking i losiji je displej, ali cinjenica da se ti zaista nalazis u nekom drugom svetu i angazujes glavu i ruke je bitna stvar. SF filmovi su nas na ovo vec navikli, mozda cak i podigli ocekivanja u sferu nerealnog za danasnju tehnologiju. Jer ovo je ipak larva tehnologije koju mozemo koristiti vec u blizoj buducnosti u slucaju da entertainment industrija, okrenuta brzim profitima uz minimum rizika, ne zaboravi na VR jos koju deceniju.

Zoorulee keeping the faith! Bravo, samo tako. Treba nam vise VR entuzijazma na ovom forumu… :smiley:

Ne brini, taj bug se retkima desi. Dovoljno je redak da kad sam pitao developere jel imaju neki fix, nisu uopste znali o cemu pricam. To je bilo pre mesec-dva, otad mi se ne javljaju. Moracu da ih cimam opet.

Istina je da su fantasticni, al koliko igara ih koristi? Gro igranja na PSVR-u sam proveo drzeci obican kontroler u ruci. Nije bas neophodan trosak. A to sto nemaju pechurkice im je ahilova peta. Skyrim ce ih podrzavati, al onda moras da se teleportujes unaokolo, bljak. Radje cu igrati dzojpedom.

Ima bre 360 stepeni, haha! Ono sto mozda oces da kazes je da nema room tracking. Mozes da stojis i mrdnes korak-dva levo desno, al to je to.

Srocio si u dve recenice ono sto pokusavam da kazem s pola strane kucanja. Sem RE7, slabo da ce ti se ista od toga igrati, kad te prodje medeni mesec. Doom cak i nije full igra, avaj, nego opet neka sklepana vr varijanta.

Al Thumper je odlican, ne diraj mi ga. Jos kad bih se drogirao, lele… :smiley:

@n00dle Mislim da je presudna stvar za ostavljanje PSVR bila misija u Star Wars BF. Savrseno je uradjena i mislim da sam je odigrao preko 5 puta. Nadam se da ce biti izbaceno nesto na taj fazon u bliskoj buducnosti, jer je ono system seller. Sve sto sam mastao od momenta kada sam gledao prvi SW film je u toj misiji.

Takodje Wayard Sky je bilo jako lepo iskustvo, igrao si VR ninje u playroom-u i ostao super zadovoljan. Ovo je prakticno ista perspektiva, samo sto je avanturica. Zagledanje u svaki cosak i pronalazenje skrivenih stvari nikada nije bilo interesantnije. Toliko puta sam ustajao i setao oko predmeta (fizicki) da bi nasao neke stvari, da sam jednom i udario glavom u ormar koliko sam se zaneo.

Jedva cekam Gnog, posto je demo savrsen i opet ima taj osecaj, pronadji skrivene stvari i sta radi ova poluga :slight_smile:

Za sada jedine dve igre koje mi i dalje pomalo okrecu stomak su Driveclub i Rigs (ako se bas unesem i krenem sa nenormalnim kretanjem i skokovima). Tako da jedva cekam neki punokrvni FPS, a stizu koliko vidim :slight_smile:

Nadam se da ce sony napraviti neki dodatak za move koji bi omogucio i kretanje na jednom od kontrolera, to bi bio pravi pogodak. Mogu samo da zamislim kakav bi onda bio uzorak sa Skyrim-om. A definitivno cu ga igrati sa move kontrolerima, mac u jednoj ruci, stit u drugoj, pa ovo mi je bila zelja od kako sam video igru prvi put, kako ga ne igrati tako. Plus ako dodaju da mozes rukama da mlatis i pravis magiju, joj sreci nikad kraja :slight_smile:

Gnog je izasao u maju na us psn-u? Ko da se secam da je mozda cak na popustu sad za ovu veliku prodaju. Ja sam odigrao demo, ne znam sta da mislim – vizuelno mnogo mastovito, al vrtis tako te kutije, pokusavas sve da mrdnes i pomeris dok se nesto ne desi, bez nekog reda i logike… Barem mi tako ostalo u secanju.

Nisam siguran da je izasao, ali pogledacu danas, na njega sam se nameracio. To sto nema nekog reda i logike mi je super. Malo za promenu da idem putem, pomeri ovo i gledaj sta ce se desiti, pa onda ovo, i na kraju skapiras redosled radnji i dodjes do resenja. Mnogo je simapticno, a ja logicke igre obozavam, posebno sto sada u VR imaju jos i dubinu, pa su dobile jos jedan element zanimljivosti.
Odusevljava me cinjenica da mozes da ustanes i pridjes kocki, pa zagledas unutra i nadjes neke sitne detalje, koje inace u obicnoj perspektivi nikada nebi otkrio.

Bre kad ti kazem :smiley:

Ako uzmes, javi kakva je.

Uzimam obavezno, a javljam utiske čim se steknu uslovi :slight_smile:

Evo i nekih mojih utisaka, iako je sve ovo vec manje vise receno…

1. Hajp.

Tesko je opisati emocionalni rolerkoster koji dovodi do odluke o kupovini PSVR uredjaja. Ne mogu to nazvati impulsivnom kupovinom osam meseci nakon izlaska uredjaja, ali se za cenu koja se i dalje drzi na cifri od pola hiljade nasih najdrazih novcanih jedinica za ol inkluziv varijantu, cini kao ubistvo licnih finansija sa predumisljajem da ce to biti ili najbolja, ili najgora kupovina u zivotu. Trenutak ludila, ili prepustanje decackim fantazijama, uz gundjanje ukucana da nesto sa vama ozbiljno nije u redu, praceno detinjastim predstavama o napustanju ovog i bezanju u neki drugi, virtuelni svet. No, ne treba biti u zabludi, discojacija od realnosti je kod svakog gamera vec dobrano nacela zdrav razum. Sa VR-om je samo pitanje prosirenja vizuelnog dometa i uklanjanja ekranskih okvira koji su postepeno bivali sve veci.

2. Kablovi.

Sa reklama nas docekuje elegantno plavo-svetleci vizir koji predstavlja prozor u neki drugi svet, ali PSVR je zaista nepregledna suma kablova zbog kojih cete proklinjati digitalne bogove prvi put kada budete prikljucivali uredjaj. Kablovi su toliko brojni, da su zapravo obelezeni rednim brojevima i verovatno cete ukljuciti youtube ili posegnuti za knjizicom da bi pokrenuli citav stroj u pogon. To vam je VR prve generacije. Da stvar bude gora, necete prestajati da se saplicete o kablove ni kada jednom povezete uredjaj. Tanki kabl od slusalica uvija se oko glavnog debelog kabla koji povezuje headset sa procesorskom jedinicom, a koji pocinje negde iza headseta i non stop ce vas cesati po ramenu u virtuelnom svetu i podsecati da ste samo kiborg vezan za materijalni univerzum.

3. Kaciga.

Headset deluje kvalitetno i zategnuto, ali samo postavljanje na glavu nije ni izbliza udobno i intuitivno koliko sam se nadao. I dalje imam utisak da nesto radim pogresno, i pored step-by-step vizuelnog vodica. Ne mogu da kazem da je celu stvar bas prijatno drzati na glavi, ali jeste nesto manje rogobatno nego Oculus ili VIVE. Slusalice pruzaju 3D efekat ali nisu bas narocito kvalitetne i ne omogucavaju idealnu izolaciju iako su in-ear tipa.

4. Blago razocarenje

Kvalitet samog displeja je upitan u najblazem smislu reci. Naravno, kao i kod svake nove igracke, prvo primetite gomilu zamerki, apsolutno svaki detalj, pitate se da li mozda nesto nije u redu sa vasom jedinicom, mozda cete provesti sate na internetu istrazujuci i prvi put citajuci o fenomenima kao sto su “mura” i “screendoor” efekat, a prvi od ta dva je najiritantnija stvar o kojoj niko ne prica, tekstura sitnih tackica koje se primecuju ponekada na tamnoj pozadini, nekada manje a nekada vise, a na zalost vidljive su cak i prilikom 3D VR gaminga.

Kada vidite vas poznati Playstation homescreen dozivecete blagi “aha!” momenat, i oseticete se zaista kao u bioskopskoj sali. Ocekivao sam, moram priznati kvalitetniju 2D sliku, a ne pikselizovani monstrosity koji znatno gubi ostrinu pri periferiji vida, ali boze moj, VR nije tome nikada ni bio namenjen. Odigrao sam jednu partiju FIFE u VR-u i razmisljam koliko je uopste upotrebljiv kao zamena za televizor. U ovom stadijumu VR tehnologije, verovatno ne. Ali mu fali zaista malo, vec druga generacije ce uveren sam imati potpuno kristalno jasnu 2D sliku.

Prilikom igranja, kamera ce vas vise puta gubiti iz vidnog polja, a kontroleri, pogotovu Move kontoleri, imaju obicaj da se cudno trzaju i poskakuju i ostanu u pogresnom polozaju virtuelnih ruku. Siguran sam da je to stvar do pravilnog pozicioniranja.

5. Ajkula.

VR gaming je druga prica. Battlezone na demo disku odjednom vas stavlja u virtuelni kokpit, a u Eve Valkiri posmatracete svoje virtuelno izvajano telo i na momenat cete doziveti ono sto nazivaju “Presence”, ono na sta su nas spremali SF romani i filmovi ceo zivot. Ali necete biti spremni za ajkulu.

Slobodno preskocite “Coral reef” i “Wildlife” demoe VR Worlds-a i pokrenite odmah Ajkulu. Na raznim demonstracijama nekako sam bio propustio ovaj demo. Prilikom zaranjanja, slusacete cavrljanje posade a samo zaranjanje je vrlo fino iskustvo, sa dzinovskim razama, ribicama, koralima koji se povlace pri svetlu iz skafandera. Onda se nesto desi, izgubili ste kontakt sa posadom i primetite ajkulu. Haha, koji indijanci mogu da se uplase ovoga… waaaaaait… priblizava se… i napada kavez svom silinom! Ne postoji nikakva sansa da ne vrisnete u cistom teroru i ne skocite unazad. U tom momentu strefice vas sta je VR i njegov ogroman potencijal. Ajkula je inicijacija. Taj demo postoji sa razlogom. Nista sto ste ikada doziveli u kompjuterskim igrama ne moze da se meri sa ovim. Nemam fobiju od ajkula, neki poseban strah od morskih dubina, ali ovo je toliko realno da ostavlja bez daha.

6. Presence.

Od ostalih igara, sve mi se svidja.

London Heist demo. Trenutak kada vam se nabilldovani celavi krimos unosi u lice moze biti pomalo zastrasujuci (ali ni izbliza kao Ajkula). Nisam ni stigao do akcione sekvence, jer je soba oko mene pocela da pluta, nista nisam video a kamera je kontantno gubila tracking. Bio sam prinudjen da “izadjem”. Uzgred, svidja mi se koriscenje pistolja u VR-u, to je stvar koja me je narocito impresionirala u Vive demonstraciji VR Invadersa. Nacin na koji pistolji reaguju uz minimalan input lag, na koji hvatate i bacate predmete i oruzja, ogroman je potencijal za akcione naslove. Jos samo da neka AAA igra to lepo iskoristi. Doom VR, svi gledamo u tebe. E da, i imacete kontantno momente kada zelite da se oslonite rukom o virtuelni sto, haha. Te stvari su sjajne i zabavne, mozak ce kontantno igrati ovakve trikove. Dok ne zapnete i udarite glavom o ostar predmet u kuci.

Driveclub izgleda dosta lose, u poredjenju sa svojom 2D verzijom, a ovo je i prva igra u kojoj sam doziveo napad mucnine. Ipak, sjajan je osecaj trkanja u VR-u, ni nalik 2D verzijama. Koliko god bile savrsene jednostavno se ne mogu pribliziti ovom nivou realisticnosti. Samo sedanje u kokpit Ferarija je pomalo magicno iskustvo, sunce koje se presijava na sofersajbni. Cak i u ovako pateticnom stadijumu tehnologije, nema dileme da je ovo buducnost.

Playroom VR je fantastican, kao sto su i ostali zakljucili, neverovatno je da jos nema drugih platformera za VR, Nintendo je dusu dao za ovako nesto. Kao ljubitelju 3D platformi ovo iskustvo mi neverovatno znaci. Na zalost, i na moje iznenadjenje, doziveo sam i ovde napade mucnine prilikom kretanja kamere.

Mislim da mi je mozda bilo malo previse za jedan dan i prvo “porinjanje” u VR.

6 Likes

Stvarno šuma kablova… Verujem da je reakcija ukućana “c,c,c…mator konj,gledaj šta radi…da se prekrstim levom i desnom…” :smile:
Sledeća generacija VR-a će najverovatnije doći sa sledećom generacijom konzola, i tada će sve biti elegantnije i bolje…

Da li je neko probao Bound? Mozete da skinete free demo. Meni se ovo svidelo najvise od VR naslova, pored onog futuristickog sporta sa loptom. Mnogo mi se svidjaju ovakve minimalisticke, Tron-like igre cija estetika savrseno lezi ranoj virtuelnoj stvarnosti neposobnoj da kreira fotorealisticna okruzenja. Jedan od razloga je i sto je kamera u stvari staticna, uz mogucnost da se rucno pozicionira, sto mi ipak vise lezi za VR od pokretne kamere koja izaziva motion sickness.

Ovo je, naravno, kraktotrajno iskustvo od 2.5 sata poput Journey-a ili Abzu-a, ali nije ni obican “experience”. Treba mozda sacekati neku buducu rasprodaju, pa da share-ujemo.

Inace, pala je i prva kupovina - VR Invaders. Imao sam 3 funte na Yakuza 0 nalogu, dodao jos 5. Ovo sam prosto morao da uzmem jer je prva igra koju sam uopste probao u VR-u na Vive demou i secam se da sam bio impresionioran. Nije ovo nesto mnogo losije nego Vive, mada tesko je uporediti sa ove distance, jedino sto su Vive okontroleri pistoljastog oblika pa je vise cool. Ali sv eu svemu vrlo Tron-like iskustvo napucavanja jer stojite i angazujete obe ruke dok oko vas oblece roj agresivnih androida. Srecom, nije bas u 360 stepeni, iza je zaklon, ali opet je dosta neobicno kontrolisati pogledom daleko sire vidno polje od monitora koje zahteva da konstantno pomerate glavu i pazite na to iz kog pravca nadiru neprijatelji. Must play za VR.

Hahaha, bas je bilo uzivanje citati tvoje muke! :smiley:

Nadam se da te ne drma previse buyer’s remorse, znam da sam se ja danima pitao sta ucinih, a prvi utisci mi nisu bili toliko negativni koliko izgleda tvoji… Al ja sam barem probao psvr pre nego sto sam ga uzeo, pa sam znao sta cu dobiti. Screendoor primecujem samo ako se bas potrudim.

Mali tip sto se kvaliteta slike tice – mnogo, ali MNOGO je bitno da podesis kacigu kako treba po VERTIKALI. Razlika izmedju ostre i mutne slike se meri bukvalno u 2-3 milimetra. Ubrzo ces nauciti da nadjes taj sweet-spot brzo, al u pocetku mi je trebalo malo eksperimentisanja.

Kad god dodje do driftovanja slike, drzi ‘options’ pritisnut par sekundi. Kod 90% igara to rekalibrise tvoju orijentaciju u svetu.

Ako ti kontroleri beze u VR svetu, probaj da ih protreses! To cesto rekalibrise njihovu poziciju.

Ako imas previse ovakvih problema ko sto sam gore opisao, onda to znaci da ti fizicki setup nije najbolji – da nemas neke reflektivne povrsine iza sebe, odakle dolazi sunceva svetlost, koliko visoko je postavljena kamera, i tako dalje. Vremenom ces naci optimalan setup.

Jos jedan savet da umanjis drift je da ostavis psvr da sedi na ravnoj povrsini nekih pola minuta upaljen pre nego ga stavis na glavu. Dal radi ne znam, al ne kosta da se proba.

. . . . . . . .

Ehej, ovaj VR Invaders deluje zanimljivo! Nisam ni znao da postoji. Nisam znao ni da Bound ima VR demo?

Eto sta znaci kad neko nov zadje u vr vode, odma’ gomila novih informacija. :slight_smile:

Cekam da cujem kako ti se svidjaju jos neki demoi, kao npr Until Dawn ili Thumper. E da, RE7 Kitchen Demo nemoj ni da pokreces, to je rana verzija i jako los utisak ostavlja. Nema veze s pravom igrom.

Sad jos samo da kupis neku ‘ozbiljniju’ igru pa da krene prava zabava. Ako volis voznje, Dirt Rally je neverovatan u VR-u.

EDIT: Ovo je mnogo glupavo, al na redditu se neocekivano puno ljudi zalilo na kvalitet slike, da bi posle shvatili da nisu skinuli zastitni film sa sochiva! Sta ja znam, cisto proveri, haha.

Nije do zastitnog filma, to sam odmah skinuo. Zale se mnogi, ali takve stvari shvatis tek nakon kupovine po obicaju, i pitas se zasto niko tome nije u opisima pridavao veci znacaj. Displej je optimizovan za brzu 3D sliku u pokretu i nije uopste za 2D materijal, sitan tekst je bas krzav, jedva je uopste i citljiv. Sve je kalibrisano, nema vise sta da se proveri. Hvala za tips, znam da podesavanje po vertikali pravi najvecu razliku i za brzi reset duzim pritiskom na options. Zao mi je samo sto ne mogu da uporedim sa tvojim displejom, mozda vi kanadjani dobijate first class proizvode, ali sve su sanse da su skoro isti. Konsenzus na vrlo dugackim topicima gde su bili zabezeknuti kvalitetom displeja je svuda isti - da je takva rana VR tehnologija i nista se tu ne moze uciniti. Nisam siguran da bi me probanje odvratilo od kupovine, ali bih bio spremniji. Nisam ja bio nesto odusevljen i Oculus prvim SDK ni Vive-om, nije kao da je tamo sve kristalno cisto i da je kao Matrix u poredjenju sa PSVR. Samo ne prilici uredjaju od 400e i ocekivao sam da Pro malo vise ispegla neke nesavrsenosti. Nego, da se vratimo na sadrzaj, VR ocigledno u ovom stadijumu nije bas za zagledanje.

Na moju srecu i radost Media Player za PS4 podrzava pustanje filmova sa torenata, preko deljenog foldera odakle strimuje na PS4 i moram da priznam da je dozivljaj maltene kao u bioskopu (minus nesto losija slika zbog pikselizacije). Fale samo kokice i reklame pre projekcije. :smiley: 3D SBS je podrzan preko Littlstar aplikacije, ali samo sa USB-a i iz nekog razloga ne prepoznaje moj USB hdd (verovatno mora da bude 3.0). Sto je steta jer sam cuo da su 3D filmovi prilicno spektakularni sa VR kacigom posto je velicina displeja bitan faktor za 3D dozivljaj.

Jede me i losa baterija na Move kontroleru, previse je to gedzeta moraju da se stalno pune, uz dzojped.

Zavrsio sam malopre VR Invaderse - ima samo 8 nivoa i moze se zavrsiti za manje od 1h. Posle toga ostaje survival mode na vecim nivoima tezine, sigurno cu probati jos malo posto je napucavanje zaista kul. Odlican dodatak je usporavanje vremena, i stit u desnoj ruci, zaista se osecate kao neki VR gladijator a cela prica sa odbeglim AI-jem obecavala je dobru zabavu. Steta sto traje baaaas kratko, kao neki ozbiljniji demo.

Rush of Blood mi je… onako, nista spektakularno. On-rail tunel strave sa klovnovima koji se unose u lice i svinjama nije bas moj cup of tea. Mada, VR horor je sam po sebi zanimljiv. Trenutak kada su se pojavile one dve devojcice na pocetku demoa je bio dobar. Voleo bih da se Kojima dohvati VR-a. Jedva cekam da igram RE 7.

Ne znam za Dirt, Driveclub me je obeshrabrio sto se tice motion sickness-a.

Ostaje ponuda za Superhot, ako neko oce da share-uje. Ne znam da li uopste ima smisla dizati temu na Razmeni. Metascore je 84.

Možda ja. Jel znači izašao? Nisam video recenzije…

Juce je bio zvanican datum izlaska. :thinking: