Šta vam je danas ulepšalo ili s*ebalo dan? - Vol. 4

Pa, ovde je još i relativno civilizovano, ali, ovo je, verovatno, jedan od najbitnijih momenata u ovoj godini. Normalno je da će se makar malo spomenuti i ovde. A verovatno neće biti ni poslednji put.

U Kaliforniji, Masacisetsu i Nevadi rekreacijski marihuna dozvoljena, jaj gde minzivimo sa kakvim drzavnim aparatom :slight_smile: Sta vise da napisem ali nama bi svima u drzavi bilo jos lepse da uvedemo neki ovakav zakon.

Ljudi predsednik amerike je ličnost ali bez ikakvog uticaja bez senata tj on je talac onoga što se tamo izglasa tako da opet će biti sve ko i ranije samo nek nas ne diraju više

3 Likes

Pa, ne baš. To sve zavisi od sastava senata i njegovog stanja u političkoj stranci, a deluje kao da većinu ima njegova stranka trenutno, tako da ipak ima mogućnosti da napravi neko sranje, ako se cela stranka složi sa njime.

Ali, ovde nije toliko problem u ličnosti koja je izabrana, mada je i to jedan od razloga za brigu, već to što je upravo on, sa njegovom politikom mržnje odneo pobedu, to što su ljudi glasali za njega, a to nije nešto što će nestati za četri godine. Za naprednu državu su poprilično nazadovali ovim izborima, i to poprilično.

Nije poenta u osobi, već u poruci koju je narod Amerike poslao drugim građanima, kako sopstvene, tako i drugih država, u kom smeru oni žele da se Amerika kreće u narednih četri godine.

Da li imamo razloga za paniku? Trenutno ne. Ali to ne znači da nećemo u budućnosti.

Interesantno je i to što su za Trumpa, kao i za Brexit, uglavnom glasali stariji osobe, starije od 40 godina, i opet, naizgled, zajebali državu i buduće generacije.

2 Likes

Za Trumpa su glasali ljudi koji veruju onome sto cuju na televiziji a to su uglavnom neobrazovani i nenacitani stariji ljudi, koji kad bi gledali SciFi film verovali da to zapravo postoji jer je na televiziji

Malo me sive celije izdaju, al secam se izjave jednog Grckog filozofa,pre 2k godina:
‘‘Sve dok glas onog dole nepismenog cobanina bude vredeo kao moj, ja ne verujem u demokratiju’’.

Americka snaga se ogleda u taktici ''Dovedimo najvece mozgove ovde, dajmo im najbolje uslove,a oni ce za nas patentirati hiljade patenata na kojima cemo zgrnuti milijarde,da bi debilko iz Kalifornije mogao da vozi skejt po ceo dan i zajebava se…"

Pa? Kao što se može videti, oni su brojniji i odlučili su ko će da ih vodi u narednih par godina, možda i duže. Oni mogu biti i retardirane veverice ali dok imaju pravo glasa će sjebavati druge i imati uticaja na jednu od najvećih ekonomskih sila.

Pa bolje neka budala nego marioneta :slight_smile:

Niti ne moze biti iskren osmeh, bas jer je plasticna i puna onog botoksa, isto kao i Trump sav izbotoksiran :joy:

1 Like

Teske droge…

Dal u americi komentarišu tomu vučića šešelja itd…Pobijedio je šoumen tj nešto poput da stanija ili tako nešto dođe na vlast kod nas što nije nemoguće.Život ide dalje

Ovaj rad:

1 Like

Trump je uspesan biznismen koliko bi i svako od nas bio da nam ocevi pozajme par miliona dolara. On je gomile para spiskao na idiotske poslovne poteze i redovno dovodio sebe do bankrotstva. Izracunato je da bi vise para sad imao da ih je samo ostavio da se sleze kamata.

A kud sve ostalo.

Svi su krivi sto je takav nakaradan narcis dosao na vlast. I republikanci, i demokrate, i mediji. Ne znam kome bih pre lupao shamare. Latentni shovinizam i rasizam biraca je tu jos najmanje bitan.

Ovaj cirkus svoje korene vuce jos od 80-tih, kad su Regan i Tacher krenuli da rasparcavaju srednju klasu, radnicku klasu bacili vukovima a bogatima krenuli da seku takse i mazu ljudima oci pricom o ‘trickle-down economics’. Nije nego, bajka za malu decu. I tako mic-po-mic.

Evo nas sad, zanjemo sta su drugi posejali. Sprzena sargarepa koja na svom prvom security brifingu pita ‘A sto ne bi samo bacili nuklearke?’ i gleda na kalendaru oce li prvo postati predsednik ili mu prvo ide sudjenje za silovanje. Majko mila.

Svi su krivi.

2 Likes

Mabole me cosak za sve njih.
Obradovalo, bio mi je auto kod limara neke sitne popravke. Planirao sam da bude izmedju 150-200e
Izaslo je 80e. Jeste da je drugar od mog brata ali je cena ok. :slight_smile:

3 Likes

Pa, znate kako, mislim da je i nama tako kako je dobrim delom zbog istih stvari koje sam gore napisao. Sve je to tkanina istorije, mi smo samo jedan konac tu negde, al nije ko da nas ne dotice.

Do sada nas je nekako doticalo na najgori moguci nacin. Da budem iskren ne vidim da je ista losiji nego npr George Bush mladji. Pritom, ko smo to mi… ne zna se vise. Ti si u Kanadi, Pedja u Kuvajtu. Tebi je realno u komsiluku, a za arape je verovatno veoma losa vest, samo im je jos to falilo pored naftne krize. Srbiju mozda i zaobidje.

Hrvati gube teritoriju…na nas generalno ne moze mnogo da utice

Redalert 2 VR wow

2 Likes

Bravo za skretanje sa teme :smiley:

Ova epizoda mi ulepšala već nekoliko dana:

3 Likes