Stripovi

Procitao sam mini-serijal stripova Dragon Age Silent Grove, odlicno! Prosiruje lore poprilicno,nastavlja se na dvojku ali Alister je u centru paznje. Cini se da je sazreo tokom godina i postao kralj kakav je trebao da bude takodje.

Ako ima jos zaludjenika za DA univerzumom kao ja, neka procitaju OBAVEZNO

Sent from my GT-S6500D using Tapatalk 2

Danas sam od oko 07.00 pa do 13.00 vadio lekarsko uverenje, pa sam imao dosta slobodnog vremena, pa rekoh da pročitam par stripova na tabletu. Prvo sam krenuo od onih koje sam kupio preko HB:

  • Curse: Nije loš serijal, ima solidan crtež, priča je onako, ok, ali nije za bacanje. Ima samo 4 broja.
  • Imagine Agents: Solidan serijal koji je očigledno inspirisan sa Men In Black. Crteži su fenomenalni, sa dosta detalja i živahnim bojama. Njega već preporučujem, a nije ni preterano dug, ima samo 4 broja.
  • Fables: Stigao sam sad do 9-og broja, i drugog Arca. Holy Shit, koliko je ovo dobro. Wolf Among Us je izgleda bio Prequel, mada, jbm li ga, meki likovi su baš drugačiji, u toj meri da se čini kao da Wolf Among Us nema nikakve veze sa Fables serijalom. Svejedno, ovaj serijal zaista toplo preporučujem, mada, budite spremni za neke brutalne stvari.

Ima li neko da mi preporuci neki story arc u stripovima, nesto iz mainstream opusa-Batman, Justice League, Superman, X-Man, i slicno? I naravno, gdje je najlakse da idem i da ih “kupim” (wink wink)

Za DC, 52 sam čuo da svi hvale, ali stari, ne New 52. Countdown zaobiđi u širokom luku. Od Batmana, možda bi ti se svideo Frank Millerov Dark Knight Returns, ali je to poprilično diskutabilno, jer ima ljudi koji taj strip obožavaju, a ima onih koji ga preziru sa strašću.

Moraću da pitam brata za detaljnije, jer je on to ispratio, i to za obe strane detaljnije nego ja.

A gde bi mogao to da kupiš… Kickass ili BCG. BCG ima celu sekciju posvećenu stripovima poređane po serijalima i likovima.

Hvala na informaciji! Slusao sam neki podcast, i toliko su resetali sa stripovima, da nisam stigao sve da pohvatam.

Sto se tice nabavke, moracu da se snadjem na nekim javnim trekerima, na zatvorenim odavno nisam.

E da, ima dva serijala koje bi ti preporučio a da nisu baš glavni na sceni. Fables i Hellboy.
Fables ima interesantnu ideju, šta bi bilo da likovi iz bajki žive među nama, u New Yorku. I tu onda ima aktuelnih tema, poput droge, prostitucije, mita i korupcije, političkih spletki, itd.
A Hellboy je meni interesantan zbog samog lika, Hellboya i njegovog stava prema svim sranjima koja se dešavaju oko njega.

Prednost ova dva serijala je ta što su oni manje-više straight forward, ideš od broja do broja :slight_smile:

A ako te interesuje samo priča o likovima, imaš serijala Comic History 101 i Comic Book Heroes/villains Origins.
Sent from Despair Academy using E-handbook

Uh, jos 3 broja do kraja Fablesa. Nadam se da se nece zavrsiti onako kako su nagovestili.

Ne znam, ja čekam da se završi, stigao sam do 122, i tu sam stao, da se nakupe brojevi. Ali je pitanje kako završiti dugogodišnji serijal sa ovom tematikom, a ne razočarati ljude. Neko će sigurno biti razočarani.

Sent from Despair Academy using E-handbook

**@[B][B]iKaran**[/B] [/B]Čitaj obavezno ako nisi Batman: Gotham Knights jer nema nešto mnogo brojeva, ali je odličan, bar po meni. Takođe Legends of the Dark Knight je veoma dobar. Isto tako i Frank Millerov Dark Knight Returns kao što ti je već preporučio daemon. Nakon toga možeš da pređeš na neke novije, imaš npr. stripove po igrama, mada ti oni neće biti toliko zanimljivi jer su baš linearni i prate samo stvari iz igara, tako da odmah možeš preći na The New 52 Batman.

Što se ostalih stripova tiče, moja preporuka je da pročitaš od X-Men serijala Ultimate X-Men jer je meni to omiljeni X-Men strip, još kao mali sam kupovao to i Ultimate Spiderman. Takođe i za Spidermana preporuka, mada bi tu mogao da kreneš od The Amazing Spiderman, onda možeš **Ultimate Spiderman **i na kraju The Superior Spiderman.

Za Supermana i Justice League ne znam šta da ti preporučim, jer to nisam ni čitao još uvek. Ali eto pored ovoga bih ti preporučio da čitaš i Deadpool-a.

Ovako, treba mi predlog za neki strip serijal, ali da je nešto opušteno, ne sa Betmenom, Supermenom ili ostalim super herojima, već nešto što ima jednostavnu priču, po mogućnosti neki komičan strip. Ima takvih 1000 mangi, ali me interesuje neki zapadni ekvivalent tome. Znači, neki comedy strip, ako ih uopšte ima :slight_smile:

Jesi čitao Terija Pračeta? Meni nije loš Guards! Guards!

Nisam ni znao da imaju strip adaptacije njegovih dela. To bi mogao da pogledam :slight_smile:

Jel neko citao Batman Year One i Batman Gothic vredi li ih uzeti?Inace da li u Beogradu postoji jos neka prodavnica stripova osim Darkwood-a i Knjizara Alan Ford?

EDIT: jel ima negde u Srbiji da se nadje neki Deadpool?

Uzmi i procitaj strip u .cbr formatu, a ko ti se bas svidi, kupi ih za kolekciju. Year One sam citao, Gothic nisam. Year One odlican!

Nije da se hvalim ali eto da se pohvalim. Strip izdanja koja se prodaju na kioscima su samo informativno stivo, ozbiljnija stvar se nalazi u kolekcionarskim izdanjima (a imaju i svoju cijenu) koja i vrijede da se imaju za sve stripoljubce (bez obzira koje izdavace, autore i strip junake da simpatisete)




P.S. U ormaru se nalazi ostatak kolekcije stripova, koja iznosi u tezini preko 360 kg stampanog papira.
P.S.S. Ove dvije fotke i jos jedna treca su vec postavljene ovde negdje na forumu (samo ovde i nigdje na drugome mjestu) :wink:

Svaka čast i veliki respect za ovo! :slight_smile:

Odlicna kolekcija!Ja imam oko 40 stripova zato sto sam poceo da ih citam 2010-te pa sam onda nesto prestao I onda sam relativno skoro ponovo poceo

Mislim da su stripovi malo omasili skretanje kod albukerkija kada su poceli da se stampaju na skupom papiru, uvijaju u celofane i tvrdo korice, prodaju u specijalizovanim knjizarama umesto na svakom kiosku. Danas je to skupa zabava za procelave kolekcionare, a trebalo bi da bude dostupna najmladjima. Verovatno su strip izdavaci modali da se prilagode potraznji. Kupovali smo nekada stripove u prolazu za dzeparac, danas razmisljam da li vredi dati 17.000 dinara za kompletnog Sandmana u izdanju Fibre, sto i nije neka cena za 2500 strana luksuzne stampe za creme de la creme grafickih novela - a ipak, dete u meni buni se protiv takve travestije.

Ja od kad znam za sebe moj cale je imao alan ford sa kioska sto kazes i to hrvatski naravno, urnebesan prevod ne moze se porediti sa nasim, al je zato imao i tvrdo koricene, skupe “graficke novele” sto sad zovu. Tako da mislim da je toga bilo odavno. Sto kazes u boji, masan papir, prvi takav koji sam citao je Inkal, odlican sci fi. I Druunu koju sam citao krisom kao klinac.

Edit: Ali da postaje skup sport kupovati stripove sad. Zato imam Sandmana sve na kompu i Fables skoro sve brojeve. Fala likovima koji ih skeniraju.

Fables, Lucifer i Sandman su mi jos na hdd-u. Fables i Lucifer gotovi, a Sandman je tu negde oko 20. broja na pauzi. Pokusao sam da citam novog Constantina i ne leze. Jednostavno, volim originalni story arc gde se sve razvija po zamisljenoj brzini, a ne ove novotarije gde ne mogu da ispratim ko je ko i ko kome koliko znaci i sta predstavlja. Btw, zahvalimo se slavnoj Imperiji za .cbr :stuck_out_tongue:

Empire je grupa ili sajt koji skeniraju stripove ili maznjavaju digitalna izdanja