The Witcher 3: Wild Hunt

Ti šuti, navukao sam onaj Kainov set što si mi poslao i levelovao 2x u 30sec, skinuo set da mi ne razbija imerziju :smiley:

1 Like

Polomicu PS4 ova ucitavanja u w3 su skandalozna. :-/

Jedan od razloga zasto ga nisam igrao jos jednom na ps4. Witcher3 + SSD na pc-ju = bogotac😄

Sta znam meni nije problem, najgore je ono prvo kad krece, dugacko je i ono posle smrti ali bas retko ginem, oko 15lvl cini mi se sam se bas nabudzio sada sam 19lvl.Ono za fast travel mi nije strasno a i ne koristim ga toliko bas zagledam sta sve ima jer prelepo izgleda.

Ja bio dekocentrisan i poginuo sigurno 10 puta kada sam radio jedan sporedni quest i poludeo od ucitavanja. Na fast travel nije strasno ucitavanje.
Sada sam lvl 11. Zavrsio main quest u delu gde je Bloody Baron. Ali tu sada imam jos jedno 5 sporednih i par contracta. Tek kada zavrsim to i obidjem sve znake upitnika na mapi nastavljam dalje.
Znaci jedno prekosutra :smiley:

Ja sam u tih 50% koji nemaju. Ne vidim jos uvek poentu, jer imam samo Driveclub i Bloodborne od multi naslova.

Edit: da li tripujem ili za ubijanje bandita, cudovista i to pozamasnog broja dobijam mizerni XP. Da dobijam mnooogo veci kada resavam main/side questove?

Ja sam lvl 6, banditi su lvl 6-8. Ubijem 4-5 i nesto malo skoci. Zavrsim 1 deo main questa, kada trazim vesticu i dobijem 2 lvla.
Odvikao sam se izgleda od rpga. Pre bih isao free roam, ali sam mali lvl za to.

Počeo sam pre nedelju dve da igram Witcher 3 GOTY verziju, međutim zapeo sam kod misije Rose on a Red Field, malo sam danas guglao i video sam da je to deo Hearth of Stone Expansion Pack-a, pretpostavljam da me stalno ubijaju bića u tom mestu zato što mi je nizak xp, e sad zanima me jel moguće prvo odigrati base game, pa posle ekstenzije ili sam sad osuđen na ovo.

Pa i preporucljivo je prvo base game pa posle dlc.Imas medju kvestovima one koji su obelezeni plavo i crveno to su dva dlca.Samo ih ignorisi dok ne predjes igru, kad e predjes automatski ti pocinje prvi dlc.

1 Like

A da li je moguće sada stopirati trenutnu misiju, ovo mi je prva koliko znam?

Ja pazario GOTY za black friday i opet krenuo. Kad sam lud sa RPG igrama.
Sa patchom izgleda sada dosta lepše na PRO-u i nekako je fluidnija, iako znam da je opet 30 fps, ali deluje da ima konstantniji rame rate. Ipak jednu stvar nisu sredili, na nekim mestima ne postiže da ubaci teksture na vreme, pa se ućitavaju u hodu, ali opet na onoliku igru, to im je zaista za oprostiti.

U poslednje vreme sam prestao da igram Witcher 3, nisam dogurao baš daleko, razloga je baš dosta, jedan od glavnih je moja “smotanost” za istu. Ne mogu da verujem, ali uopšte nisam uspeo da uđem u sistem igre, dosta stvari mi je nejasno, jednostavno odustao sam kada sam ušao u bitku sa malo energije, koja se ne regeneriše, pa sada stalno padam na istoj toj misiji.
Kako recimo da obnovim energiju? Koliko sam pohvatao treba uzimati hranu, ali ja hrane više nemam. Kako da je nabavim? I da li će mi igra dati do znanja kad šta treba da craftujem?

Preskoci RPG zanr :joy: .
Smanji tezinu, pa meditiranjem dopuni health.

1 Like

Verovatno je problem zbog RPG-a, a stvarno imam želju da je pređem, jednostavno priča deluje baš zanimljivo, bar do dela dokle sam stigao. E ali dalje ne ide, pošto nikako da dođem do energije…

Ne lezi svima igra. Ja ne mogu ni da primirisem witcheru, iako volim open world igre…witcher me ne privlaci nikako. Dao sam mu sansu 3 puta

Terate čoveka da odustane od sjajne igre.

Ima više načina da obnoviš zdravlje. a to su:

  • kupovina hrane/vode (jako skupo i ne preporučuje se)
  • ulazak u svaku kuću i gledanje svakog sanduka, pa se nadje unutra u velikim količinama ono što ti je potrebno
  • ubijanje protivnika koji imaju manji nivo i skuljanje od njih potrebnih stvari (recimo vukovi daju meso, a ima ih dosta na početnoj lokaciji).

Za bitke koristi magiju, jer MNOOOOOGO pomaže, bez nje neke stvari će biti jako teške. Prodji još jednom tutorijal da bi znao za koga se šta koristi. Ljude omamljuj, duhove imaš magiju koja ih pravi ranjivim, na zverke koristi vatru. Probaj kombinacije, za svakog protivnka imaš opis i piše ti na šta od magija je ranjiv, pa se i ponašaj shodno tome.

Što se tiče kraftovanja, svaki item ima opis i piše od čega je sastavljen i koji delovi ti trebaju da bi ga napravio. Neke stvari možeš sam napraviti, a neke moraš kod kovača.

RPG je uvek bio najzanimlivi žanr igara za mene, jer razvijaš lika i imaš osećaj da utrošeni trud se isplati, a Witcher je fantastična igra i vredi je zaista odigrati, samo se treba malo potruditi, ništa nije komplikovano, čak su i borbe lagane na nižim nivo-ima težine.

4 Likes

Ne radi se o tome da ga neko tera da odustane. Ali mora da igri pristupi drugacije. ovo nije hack n slash. ako nema hrane znaci da trci od tacke A do tacke B i ne obazire se na svet oko njega. Jer ako krenes negde naici ces na toliko copra vukova da nema sanse da ostanes bez hrane. Witcher se igra polako i detaljno.

Sto se tice magija tu si u pravu. Mislim da ne bi mogao da igram na Death March tezini da nisam izucio onaj skill koji omadjija mobove da napadaju svoje. tako naidjes na pet bandita, omadjijas jednog, taj ubije trojicu ti dovrsis ostalu dvojicu i ajmo dalje. a i tako je tesko ali je doable. Cak mislim da je samu igru igrati na nekoj drugoj tezini sem Death Marcha cheat, jer na najtezoj dolazi do izrazaj sve sto igra nudi i sve mora da se koristi. Dovoljno je da na Death March nema obnavljanja HP-a meditacijom. Pa izvolte.

2 Likes

Ne zaboravite ni onaj Quen, ili kako se zvase – kad imas magicni stit koji te zastiti od jednog udarca. Reko bi covek ih pa sta, al u praksi taj jedan ‘free’ udarac plus ponovno bacanje te magije moze da te odrzi daleeeeko duze u borbi/zivotu nego bez.

1 Like

Ja sam jedino to i koristio, ubjedljivo je bio najkorisniji… makar meni.

A kada jos stit eksplodira. Svi znakovi su korisni. Telekinezu blast sam najvise koristio.